Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Ulewa po zasianiu trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Ulewa po zasianiu trawnika

jacek_z 06:28, 02 cze 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
OK, dzięki. Trzeba zakasać rękawy
____________________
MirellaB 06:29, 02 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja wyrywałam ręcznie jak trawa pod tujami podrosła i to w rabatach żwirowych ;(
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 14:57, 20 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tommyk79 napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post - jak trwoga to do Boga i w samej rzeczy. 3,5 tygodnia temu posiałem trawnik, jednak jeszcze tego samego dnia przyszła straszna ulewa no i trochę namieszała. Poniżej fotki ze stanu bieżącego. Moje pytania to:
1. Czy już zacząć robić dosiewki - przy tym stopniu łysych placków to muszę to zrobić chyba na jakiś 40% terenu
2. Czy użyć oprysku na chwasty?
3. Czy można już użyć nawozu wieloskładnikowego?
3. Czy może całą robotę rozpocząć od nowa? (żart )

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź







Jak świat światem i sianie trawników, tak zawsze po zasianiu jest ulewa, rzadko kiedy nie ma. Brakuje fotek do oceny sytuacji

Ooo fotki podczas edycji postu się pojawiły.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:01, 20 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
1. Czy już zacząć robić dosiewki - przy tym stopniu łysych placków to muszę to zrobić chyba na jakiś 40% terenu
2. Czy użyć oprysku na chwasty?
3. Czy można już użyć nawozu wieloskładnikowego?
3. Czy może całą robotę rozpocząć od nowa? (żart )



1. Zacząć robić dosiewki
2. Nie używać oprysku na chwasty bo może spalić także młodziutkie, delikatne siewki. Zrobisz to za rok.
3.Nawozu użyjesz po 2 koszeniu, chyba że trawa będzie słaba i zagłodzona, to po 1 koszeniu
3bis. Nie robić roboty od nowa. Chociaż, to się jeszcze okaże... to nie żart
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommyk79 15:02, 20 cze 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 2
A ja myślałem że tylko mnie to spotkało

A oto i zdjęcia.

Gardenarium 15:05, 20 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zdjęcia dokleiłam z tamtego postu. To bardzo częsty problem, ja siałam kilka dni temu na bazie teraz taki mały teren, żeby czyściej było, po prostu zaorane broną rotacyjną, wyrównane nieco i uwałowane, siew bez torfu i dobrze. Ulewa była wieczorem..2 godz. po posianiu, ale jakoś utrzymały się nasiona w większości. Jednak trochę spłynęło w zagłębienia.

Ulewa to pikuś w porównaniu z chwastami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:16, 20 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rób już dosiewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommyk79 15:51, 20 cze 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedzi Pani Daniusiu,

a jak robić dosiewki - czy najpierw rozluźnić ziemię (np. ostrymi grabkami) czy może wystarczy tylko dosiać nasiona na obecną (zbitą) ziemię i posypać odkwaszonym torfem lub żyzną glebą?
Gardenarium 16:33, 20 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Grabkami wzruszyć, siać, przyklepać nieco i posypać lekko ziemią z worka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boryss87 22:02, 06 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 14
To i ja się podłącze. Witajcie drodzy forumowicze. W telegraficznym skrócie. Działka z domem ponad 700m2. Ogród pewnie w granicach 400-450. Prace rozpocząłam od nawiezienia ponad 80ton czarnej ziemi (później jak przyszły susze) okazało się że bardziej jest to czarny piach, ale...
Ogród Ostał wyrównany i przygotowany do wysiania. Walcowanie grabienie walcowanie i podlewanie. Niestety trafiłem gdzie najpierw były intensywne ale krótkie opady, a od dwóch tygodni mamy susze. Ogród podlewam codziennie Wieczorem, ale gdy dzisiaj zabrałem się za pielenie ogrodu przy siatce ogrodzeniowej zauważyłem że gro nasion właśnie ale spłynęła albo wiatr jak wywiał na chwilę obecną ogród wygląda jak na zdjęciach, czyli marnie. Zastanawiam się co dalej i pytanie czy robić dosiewki i jeżeli tak to w jaki sposób. O opcja nr 2 nawieźć na to czarnoziemu chcoia warstwę 2-3cm i zasiać trawę od nowa. Trawa którą wybrałem to Diana.
Błagam pomóżcie, bo wprowadzam się do domu pod koniec miesiąca i chciałem aby mój dwulatek bawił się na trawie a nie błocie czy pastwisku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies