Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Ulewa po zasianiu trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Ulewa po zasianiu trawnika

Brix0n 13:15, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
U mnie narazie coś takiego po 12 dniach od wysiania, zdjęcia z daleka, gdy spojrzę bliżej trawa wszędzie kielkuje ale obawiam się czy nie będę musiał zrobić lekkich dosiewek po ulewie - możliwe że część nasion wypłakana, ale to chyba za wczesnie. Trawa z iławy. Mam to szczęście że u nas pada cały czas na przemian z sloncem. W mojej mieszance nasiona najpozniej będą kielkowac ok 3 tygodnia od wysiania. Kiedy kosić? Trawa nierowno wzrasta, kiedy dosiac jeśli będzie taka potrzeba?
Gardenarium 20:00, 10 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze nie koś, chyba nie ma czego kosić. Niech trochę podrośnie, ciut. Potem pokaż zdjęcia, za 3-4 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_Kr 22:12, 13 paź 2020

Dołączył: 13 paź 2020
Posty: 1
Witam,

dwa dni temu zasiałem trawę. Dzisiaj pada obfity deszcz, który zrobił 2-3 cm wyżłobienia wymywając jednocześnie z tych miejsc większość trawy. Czy po tak krótkim czasie od wysiewu mogę dokonać dosiewki wraz z delikatną korektą wyżłobień (nasypanie ziemi ogrodowej z worka zmieszanej z nasionami)?

Wyżłobienia powstały na skutek spływu wody z tarasu. Są zatem zlokalizowane w miejscu, na którym najbardziej mi zależy pod względem estetyki.

Mogę zatem tych korekt dokonać teraz zanim jeszcze zaczęła się trawa korzenić, czy jednak poczekać i nierówności wraz z dosiewką korygować później?

Z góry dziękuję za pomoc.
Gardenarium 16:14, 14 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz koryguj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:41, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bukaj napisał(a)
Droga grupo. Jestem amatorem i mam zapał żeby własnoręcznie wykonać piękny trawnik z siewu. Nie chciałem stosować herbicydów ale chyba nie mam wyboru. W ogrodzie pierwszy po zasianiu trawy pojawił się perz a potem chwastnica. Ręczne usuwanie chwastów w trakcie przekopania nie sprawdziło się. Kilka dni po zasianiu mój region nawiedziła ulewa stulecia i nasiona sobie spłynęły. Zrobiłem dosiewkę ale niestety mimo tego trawnik wygląda bardzo słabo, ma mnóstwo dziur.
Biorę pod uwagę oprysk herbicyd em totatalnym, przekopanie glebogryzarką i ponowny siew na jesień. Pytanie do was ile czasu trzeba odczekać od oprysku do przekopania całego terenu i dalej wysiewu?
Załączam zdjęcie jak wygląda mój trawnik aktualnie. Jest po pierwszym koszeniu bo trawa w niektórych miejscach byla już zbyt wysoka.
Z góry dzięki za porady!

[/img]
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pan_natan 07:41, 26 lip 2021

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
nie dodałeś zdjęcia.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Gardenarium 07:42, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musisz tego co jest likwidować:
1. Skoś nisko
posyp ziemią do trawników i nasionami, przegrab, uwałuj ewentualnie i podlewaj. POtem trawnik tak zarośnie że nie będzie widać różnicy.

Perz zniknie z systemtycznym koszeniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bukaj 07:42, 26 lip 2021

Dołączył: 21 lip 2021
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Nie musisz tego co jest likwidować:
1. Skoś nisko
posyp ziemią do trawników i nasionami, przegrab, uwałuj ewentualnie i podlewaj. POtem trawnik tak zarośnie że nie będzie widać różnicy.

Perz zniknie z systemtycznym koszeniem.


Dziękuję za poradę. Spróbuję w takim razie raz jeszcze zrobić dosianie i mam nadzieję że za kilka tygodni efekt będzie akceptowalny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies