Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje marzenie

Szafran 21:44, 05 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Witaj Marzeno witaj Mirello
Szukałam ale chyba nie zapisały się zdjęcia. Masz rację wygląda zjawiskowo gdy się przebarwia Z przycinaniem nie ma problemu, tylko z systemem korzennym za mocno się rozrasta puszcza pędy i ciężko nad nimi zapanować. Szybko rośnie więc efekt będzie widoczny już po 3 latach Będę śledziła przyrosty u Ciebie
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Szafran 08:43, 14 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Z uwagi na trwające prace remontowo-ogrodowe planuję zagospodarowanie terenu z przodu posesji.
Było tak


A jest tak do ideału jeszcze trochę brakuje


Tylko co dalej ??????
Brak pomysłów. Myślałam o wsadzeniu kul bukszpanowych między drzewkami ale co dalej? Może mogę liczyć na jakąś podpowiedź, bo w chwili obecnej mam pustkę w głowie i zero pomysłów.
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Szafran 08:47, 14 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Powstał też chodniczek. Może po obu stronach wzdłuż wsadzę lawendę? Taki mam plan. Będzie kolorystycznie pasowała do kostki. Co wy na to ?


____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Filemon24 09:08, 14 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
posadziła bym coś zimozielonego przy kostce a pomiędzy np lawendę sama lawenda moim zdaniem nie będzie dobrze wyglądac bo jak przekwitnie i zimą to będzie brzydko
____________________
Filemon24 09:11, 14 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Szafran napisał(a)
Tak też myślałam, że mogą nie przetrwać
No cóż to pójdą w ziemię


w jakiej cenie takie śliczne kule u ciebie w okolicy? ja nigdzie nie widziałam takich pięknych okazów
____________________
Toszka 09:46, 14 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Justynko,
Jesli chcesz lawendę to minimum dwa pasy po bokach. Niech będzie spektakularnie. Drzewa w kostce bym obsadziła dodatkowymi kwadratami bukszpanowymi. Ale dalej nie potrafię pomóc, bo zupełnie nie mam bladego pojęcia co i jak masz. Planu nie dałaś
nic nie wiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Szafran 10:45, 14 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Hej dziewczyny
Planu nie mam gdyż go jeszcze nie zrobiłam. Pomysłu na plan też nie mam
Sama do końca nie wiem co bym chciała, ale takie poruszanie się po omacku nie jest łatwe. Generalnie ma to być ogród romantyczny, tajemniczy nie koniecznie w jednym stylu. Pewne jest że kwiaty będą białe i niebieskie. początkowo miały być tylko białe ale przez lawendę, której nie mogę się oprzeć będzie domieszka fioletu i niebieskiego. Jeżeli chodzi o chodniczek to może wsadzę lawendę a za nią zrobię bukszpanowy żywopłot ? Będzie trzymał lawendę w ryzach by za bardzo się nie rozrastała. Hmmmm sama nie wiem. Toszka koniecznie dwa pasy Jeżeli chodzi o kule to te ze zdjęcia kosztowały 160 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało, nie mam odniesienia. Ale za nim ostatecznie kupię to będę musiała zorientować się co do ceny.
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Toszka 11:19, 14 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie pisałam o planie jako planowaniu. Pisałam o planie działki z zaznaczonym domem, garażem, ściezkami i obecnymi, stałymi roślinami. Taki plan służy do "burzy mózgów" i pomocy w planowaniu. A spomiędzy proponowanych propozycji wybierzesz i zrealizujesz co chcesz. Krótko mówiąc - bez planu nie ma zabawy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Szafran 11:31, 14 sie 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Gapa ze mnie i tyle Zrobiłam taki od ręki


-1 Ściana z tyłu i lewej strony obsadzona jest tujami.
-2 Po lewej stronie przy końcu domu jest rabata z wiązem.
-3 Po prawej stronie z tyłu rabata z winobluszczem.
-4 Po prawej stronie z tyłu w kierunku domu rabata z robiniami i bukszpanem.
-5 Po prawej z przodu domu są rabaty z wiśniami.
-6 Po prawej przy granicy robią się rabaty z dębami
-7 Studnia
-8 Blaszany garaż - docelowo drewniany budynek gospodarczy
-9 ??? teren do zagospodarowania.
-10 Ścianka z rzygaczem
Taka prowizorka
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
paula23 14:05, 14 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Brawo za plan
wkońcu można się "odnaleźć" u Ciebie
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies