Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Spotkanie z Japonią

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie z Japonią

Kindzia 18:52, 03 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jaki porządek wszędzie I przycięte wszystko wzorcowo!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Alicja169 18:58, 03 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Piękny kraj pokazany zupełnie inaczej, gratuluję udanej wedrówki po egzotycznych miejscach.
Czysto, oszczędnie, perfekcyjnie..jednym słowem zielona Japonia.
Dzięki, że podzieliłaś się z nami pięknymi ujęciami.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Dominika11 19:27, 03 sie 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale czad, wspaniały wyjazd
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mira 23:13, 03 sie 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Piękne miejsca zobaczyłaś. Te ogrody kamienne są dla mnie tajemnicą.
Fajnie że pokazałaś tyle fotek. Zastanawia mnie dlaczego fotki są przydymione lekko - smog czy takie zachmurzenie - mieliście słonko ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Napia 11:43, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kindzia napisał(a)
Jaki porządek wszędzie I przycięte wszystko wzorcowo!


Ten porządek widoczny w ogrodach przy świątyniach i zamkach, także wiele przydomowych ogródków jest zadbanych. Zadziwiło mnie jednak to, że, szczególnie na Hokkaido, przy domach jest mnóstwo warzywnych ogródków wypielonych tak, że nie uświadczysz ani jednego chwasta, a kilka merów dalej przy wejściu do domu chwasty wyższe niż ja. Zresztą w parkach i ogrodach publicznych też można spotkać sporo chwastów. Wsie i miasteczka sprawiają wrażenie bardziej zaniedbanych niż u nas - gdy wracaliśmy do domu i przejeżdżaliśmy przez Polskę stwierdziliśmy z mężem, że u nas ładniej, ale to subiektywna opinia

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 11:53, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
mira napisał(a)
Piękne miejsca zobaczyłaś. Te ogrody kamienne są dla mnie tajemnicą.
Fajnie że pokazałaś tyle fotek. Zastanawia mnie dlaczego fotki są przydymione lekko - smog czy takie zachmurzenie - mieliście słonko ?

pozdrawiam


Kamienne , a właściwie żwirowe ogrody naprawdę robią wrażenie. Eleganckie i niezwykłe, skłaniają do kontemplacji i zadumy. Są jednak niezwykle pracochłonne. Obserwowałam pana, który grabił żwirek i muszę przyznać, że to praca wymagająca skupienia i precyzji.

Przepraszam za jakość fotek - często robiliśmy zdjęcia albo w pełnym słońcu, albo o zmierzchu. Zdarzało się też z samochodu.Pogodę na ogół mieliśmy ładną, ale w Nikko niebo było ciężkie, a po południu padało. Wszystkie zdjęcia z tego dnia są nieco ciemniejsze.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 11:59, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 12:04, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Japonia rzeczywiście jest zielona. Moje odczucia mogą jednak wynikać z tego, że byłam tam latem i właściwie kwitły tylko hortensje. Wiosna kwitną przecież wiśnie, potem przychodzi czas na azalie - często sadzonych jako niskie żywopłoty. Może dlatego widziałam tam tyle roślin jednorocznych - które wprowadzają kolor.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 12:18, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kolejna porcja zdjęć


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 12:31, 04 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jak widać, ważne, że zielone i rośnie. Nikt nie myśli o tym, by doniczki były nowe, estetyczne czy dopasowane do siebie. Oczywiście, przy hotelach i restauracjach bywa inaczej, ale nie zawsze




____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies