Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki akacji, akacja, robinia - Robinia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki akacji, akacja, robinia - Robinia

sylwia_b 08:03, 08 sie 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Ma ktoś pomysł co to może być?
Mazan 14:39, 08 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwia_b

Podobnie wygląda dorosła postać pryszczarka robiniaka. Ma dwa pokolenia i zimuje w opadłych liściach pod drzewem. Zwalczanie w okresie żerowania mospilanem. Żeby ograniczyć jego występowanie trzeba dokładnie zbierać liście.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sylwia_b 14:45, 08 sie 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
To chyba nie jest pryszczarek, bo krawędzie liści nie są w charakterystyczny sposób zawinięte do dołu...
Gardenarium 19:10, 02 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piotr80 napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie. Mam w ogrodzie ponad 25 letnią robinię akacjową (nie ma kwiatów). Od prawie 4 tygodni liście zaczęły żółknąć i spadać, zupełnie jakby jesień przyszła zdecydowanie za szybko. Dodam jeszcze, że trawnik podlewany jest codziennie, a co za tym idzie akacja też na tym korzysta. Ta część trawnika jest praktycznie cały czas zacieniona, więc jest dość wilgotno.
Dodatkowo ponad 4 tygodnie temu zrobiłem oprysk przeciw, bo pojawiły się mszyce.
Podpowiedzcie co może być przyczyną, jak sobie można z tym poradzić? Czy jest jeszcze szansa, że odbije?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam
Piotr


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr80 12:27, 03 sie 2018

Dołączył: 02 sie 2018
Posty: 1
Nikt, nie spotkał się z podobnym przypadkiem?
rafalswietczak 18:43, 16 cze 2020

Dołączył: 16 cze 2020
Posty: 1
Witajcie,
mam problem z kilkuletnią robinią. Początkowo wydawało się, że zastartowała wolno po zimie, ale teraz widać wyraźnie, że nie rośnie prawidłowo. Korona nie jest gęsta jak w latach ubiegłych a liście mają przebarwienia jak w załączniku.
Macie może pomysł co to może być i jak jej pomóc?
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

AnnaJM 21:01, 17 sie 2020

Dołączył: 17 sie 2020
Posty: 1
Cześć!

Od zeszłego roku posiadam na swojej działce robinię akacjową casque rouge. Drzewo w zeszłym i w tym roku miało bardzo duże, ładne przyrosty. Dzisiaj zauważyłam dziwne zwijanie się liści w niektórych częściach drzewa (głównie dolne partie). Robinia rośnie na stanowisku słonecznym (ekspozycja południowo-zachodnia), gleba gliniasto-piaszczysta. Macie może jakieś pomysły jaka może być przyczyna takiego stanu niektórych liści? Czy to może być jakiś zalążek choroby grzybowej? Na odwrotnej stronie liści nie zauważyłam żadnych małych larw.

Dzięki za pomoc!


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies