Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » To ja też o pomoc poproszę....

Pokaż wątki Pokaż posty

To ja też o pomoc poproszę....

edytajs 19:44, 28 maj 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
edytajs 19:52, 28 maj 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
A tutaj zaznaczyłam :
na różowo - tam chciałabym postawic jakąś altankę z grilem (okrągłe średnica 5-6m)
na zielono - w tym miejscu chciałabym wiekszy trawnik
na brązowo - tam na pewno musi być kostka (dojazd do garażu i do piwnicy, oraz trochę obok wejścia) reszty jeszcze nie jestem pewna

I jeszcze jedna informacja - ostatnio miałam rocznicę ślubu, a że wszyscy wiedzą iż jesteśmy na etapie planowania ogródka dostaliśmy trochę roślinek, które na razie stoją w doniczkach 1 azalia, 2 Rhododendrony, karagana syberyjska, klon tatarski, migdałek, wiśnia ozdobna, dwie różycki mini na pniach różowa i biała i forsycję

Moje główne problemy to:
- gdzie rozmieścić rabatki a gdzie kostkę żeby nie upchać wszystkiego po kątach,
- z czym połączyć te roslinki które mam
Gardenarium 17:20, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj na Ogrodowisku, Najgorszy tutaj jest słup, trzeba go zamaskować, najlepiej winobluszczem pięciolistkowym, który szybko zarosnie. Zajrzyj w poczatki mojego wątku, jest tam taki słup, którego prawie wcale nie widać. To jedyny sposób.
Postaram sie rozrysować układ nawierzchni u rabat, już wydrukowałam plan.
Gdyby sad doprowadzić do ładu, móglby stanowić element ogrodu. Zaniedbany i z tym słupem będzie odniżał efekt ładnego ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
edytajs 21:35, 29 maj 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
Ten słup próbowaliśmy właśnie obsadzić ale widok jest raczej żałosny - przypomina trochę stóg siana z wbitymi w środek widłami
Gardenarium 00:19, 30 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słup jest ogromny. Ciężko od niego odwrócić uwagę.

Wklejam propozycję przebiegu ścieżek i wjazdu, no i w sadziku można zrobić bukszpanowy podział, a między krzewami owocowymi żywopłociki.
Na różowo i fioletowo rabaty, a na zielono trawnik.



Te zielone kulki to mogą byc wiśnie "Umbraculifera" podsadzone kółkami host..

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
edytajs 13:53, 30 maj 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
I pomyśleć, że ja rysowałam jakieś kółka, elipsy, zygzaki, a można tak prosto...
Zatanawiam się jednak nad kilkoma sprawami:
1. Czy w sadzie da się zrobić te bukszpanowe obwódki jesli jest tam tak ciasno jak umnie (zdjęcia poniżej)
zdjęcie od południa
zdjęcie od wschodu

zdjęcie od północy
zdjęcie od zachodu

2. W tych kwadracikach z bukszpanu jest kolor biały czy to oznacza jakiś żwirek?
3. W północno zachodniej części planowaliśmy jak wspominałam jakąś altankę z grilem czy może ona być w tym miejscu czy zakłóci kompozycję? a jeżeli może to czy przejście z tarasu do niej zrobić lepiej po łuku czy prosto? (zdjecie poniżej - widok z tarasu na miejsce potencjalnej altanki)
edytajs 13:56, 30 maj 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39

4. Czy w tych rabatkach będę mogła umieścić te rośliny, które dostałam w prezencie?
Gardenarium 01:16, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tych kwadracikach kolor biały oznacza wolne miesjce do obsadzeń.

Na powyższej rabatce już dużó się nie zmieści, polecam posadzenie czegoś na pniu żeby coś tu dominowała. Masz tło z tui, wypełnienie na dole z jałowców. Aż się prosi coś wyższego i kolorowszego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
edytajs 17:44, 08 paź 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
Wracam na forum ! (choć właściwie byłam tu cały czas w roli obserwatora)

Kostka zrobiona i już nawet zaczęłam sadzić i cieszyć się tymi drobnymi postępami dopóki...
No właśnie dopóki nie zobaczyłam tego nowego ogrodu z lustrem. Stwierdziłam, że sama jednak nie zrobię nic co by choć trochę było podobne do ogródka i proszę znowu o pomoc.

Szczegóły przedstawię na zdjęciach...
edytajs 17:51, 08 paź 2011


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
Stan aktualny podwórka ( z balkonu od wschodu do zachodu)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies