Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Alei Lipowej...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Alei Lipowej...

EwaG 19:03, 29 maj 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Właśnie jak dużo miejsca masz po drugiej stronie podjadu. Bo mi przyszedł pomysł z obwódkami. Wymaga on jednak trochę miejsca po drugiej stronie. A więc żelazna dyscyplina i żadnych dodatkowych roślin oraz niestety owal.
Ujęła bym cisa w niską obwódkę bukszpanową oddaloną jednak o niego o jakiej 1,5 - 2 m. Poprowadziła tak oby objęła także wyloty szamba. A drugą część owalu umieściła po drugiej stronie podjazdu (wzdłuż również bukszpan). A wewnątrz obwódki coś niskiego zadarniającego by ukryć trochę studnie. Ten owal poprowadziłabym pod skosem w stosunku do podjazdu.
Nie wiem czy ten opis nie jest zbyt skomplikowany.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
justi 19:03, 29 maj 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Haniu! Jego ogrom przytłacza mnie zawsze.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 19:09, 29 maj 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ewuś druga część nie wchodzi w grę. Tam będzie w przyszłości kostka brukowa aż do garażu. A po drugiej stronie już są nasadzenia tylko trzeba je uporządkować. (dodam jeszcze raz to zdjęci e)
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 20:28, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Justi, cis jest przepiękny, musi mieć dobrą oprawę, a narysuj jakiś rzut z góry na te wszystkie krzewy z prawej

Hania i Ewa ogrodniczka dobrze kombinują z podpowieziami, zrób może kompozycję kul różnej wielkości i w dodatku jedne ciemnozielone, drugie jasnozielone a trzecie żółte
I tło niskie, dywan z roślin zadarniających. Konsekwencja i dyscyplina mile widziane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 21:22, 29 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Aby trochę zmniejszyć "potęgę" cisa trzeba coś dosadzić obok. Wysokość minimalna to tak pi
razy oko połowa cisa. Wtedy kula od razu złagodnieje. Proponuje Rhododendrony, dość spore
krzaki są drogie, ale można znaleźć takie średnie po okazyjnej cenie. Polecam odmianę, którą
z kolei poleciła mi Danusia - 'Cunningham's White', rośnie jak na drożdżach i co roku podwaja
swoją objętość. Do tego można dosadzić Abies koreana albo Abies nordmaniana. W projektach
w wątku znajdziesz wiele inspiracji i na pewno coś Ci się spodoba Justi
____________________
paweł
justi 21:43, 29 maj 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dziękuję Danusiu za powitanie. Z dyscyplina i konsekwencja u mnie trudno, ponieważ wszystko mi się podoba, ale będę się starać. A u podnóża tego cisa nie bardzo mogę coś posadzić bo pod nim biega mój pies, dookoła i w środku. Dodam jeszcze to zdjęcie
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 21:50, 29 maj 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Chciałam poszerzyć rabatę, szamba zakryć bluszczem albo trzmieliną. Początek rabaty przy furtce i koniec przy domu- zrobić w prostokącie z bukszpanu. Jutro coś narysuję.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 23:38, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto inspiracja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_mich... 07:58, 30 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
ogród bardzo ładny ,ale mordka Twego pomocnika- śliczna , nie niszczy w ogrodzie? . Ja mam moja sunię już 11 lat , działkę 10 więc razem się chodowały i nieraz jej się zdarza złamać coś nie chcący ale to najczęściej jak szuka cienia, a ja akurat w tym miejscu coś posadziłam
____________________
Grażka
justi 15:22, 30 maj 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A cóż to jest nisko pod kulami?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies