Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ach to ty?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ach to ty?

hafti 21:32, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Witam, bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu dwóch rabat z którymi mam mały problem. Nie wiem nawet jaki kształt powinnam wybrać, czy rabaty w małych ogrodach powinny mieć falisty kształt, czy raczej powinny być proste taka jak w jednym z ogrodów Danusi - " Ogród rysowany kreską". Co wybrać aby ogród wydawał się szerszy, czy kształt rabaty w ogóle pomaga w optycznym powiększaniu czy pomniejszaniu ogrodu? Chciałabym zmienić 2 rabaty od strony zachodniej. Wkleję plan mojej działki abyście sami mogli zobaczyć jak to wygląda. 1 cm = 1 metr


____________________
Magda - Setny ogród
hafti 21:41, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Na działce od strony południowej rosną 4 wysokie leszczyny, odziedziczone po poprzednim właścicielu. Częściowo od zachodu, południa i w całości od wschodu wsadziliśmy Brabanty aby osłonic się od sąsiadów. Jestem właśnie w trakcie kończenia strony wschodniej, ale bardzo zależy mi na 2 rabatach znajdujących się od wjazdu na posesję, gdyż to one jako pierwsze rzucają się w oczy po przyjeździe do nas. Nie mam typowego przedogródka więc zależy mi na tym aby ta część naprawdę fajnie wygladała aby zachęcała do dalszego zwiedzania, aby ciekawiła. Dopowiem że na nasza działke prowadzi długa ok 50 metrowa droga i nią prawie bezpośrednio dojeżdża się prawie pod samo wejście do domu.


____________________
Magda - Setny ogród
hafti 21:43, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Udało mi się zrobić coś takiego, może macie inne rozwiązanie?
____________________
Magda - Setny ogród
Pwl 21:51, 30 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Na pewno ogród powiększy ładny i okazały fragment trawnika. Unikaj placków z roślin na środku trawnika,
one bardzo zmniejszają i zabierają miejsce, tną przestrzeń na kawałki. Większość rabat powinna być raczej
ulokowana po bokach. Obejrzałem właśnie Twój ogród i bardzo ładnie go prowadzisz nie wiem skąd ta troska.
Kompozycje są super dobrane, wiadomo że na razie wszystko jest młode ale jak się rozrośnie będzie dobrze.
Projekt który przygotowałaś chyba będzie odpowiedni. Zachowałaś środkową przestrzeń, rabaty są po bokach
więc nie będą zabierały przestrzeni. Ciężko mi powiedzieć jak to wyjdzie Pewnie okaże się "w praniu"
____________________
paweł
hafti 21:53, 30 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
zdjecie pokazuje poczatek terenu zielonego. Myslałam aby zrobic w miejscu gdzie zaczyna sie trawa, ekran z cisa aby w ten sposób oddzielić miejsce na parkowanie auta z ogradem.
____________________
Magda - Setny ogród
Gardenarium 23:48, 30 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo to ładnie wygląda i trawka piękna.
Plan ogrodu może być także prosty, linie jak wspomniałaś wcześniej podobne do ogrodu rysowanego kreską.

Spróbuj zrobić zygzaki i częściowo niektóre sektory powinny być wyżwirowane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 20:34, 01 cze 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820

Bardzo fajnie to wygląda
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 01:00, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród rysowany kreską jest dobrym pomysłem w małym ogrodzie. Niektóre powierzchnie - sektory mozna wyżwirować, będzie ciekawie wyglądało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies