Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny dom - nowoczesny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny dom - nowoczesny ogród

Jagodaa 17:41, 23 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
mkasia napisał(a)
Na poczatek zaczne od tych kul bukszpanowych na podjezdzie myslalam, zeby tam wsadzic seslerie skalna i cebule tulipanow.
Tylko sie teraz zastanawiam, czy te cebule to sadzicie w koszykach? Przepraszam za infantylne pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z ogrodem. Myslalam nad zakupem sadzarki do cebul, ale jak bede je sadzic w koszykach to sadzarka jest mi chyba nie potrzebna,prawda?
Tulipany trzeba co roku wykopywac z tego co wyczytalam, a jak sie je zostawi w gruncie to w nast roku nic z nich nie wyrosnie?


Mnie się wydaje, że koszyki mają stanowić ewentualną ochronę przed nornicami (podobno i tak nie działa), może łatwiej się wykopuje cebule sadzone w koszykach. Ja nie używam, bo kiedyś próbowałam i niewygodne było to wkopywanie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 17:43, 23 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
mkasia napisał(a)
Jeszcze dodam, że ta czarna mata jest tylko osłonieciem przed chwastami. W następnym roku będziemy tam sadzic rośliny i wtedy pójdzie do śmieci.



Hahaha, no właśnie pierwsze co sobie pomyślałam, to to, że za chwilę Ci się pewnie dostanie za tę matę .

I na koniec witam się , miło zajrzeć do nowopowstającego ogrodu. Projekt zawsze można zmodyfikować, więc nie nastawiaj się źle, tylko wtajemnicz nas w dalsze plany .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
mkasia 21:30, 23 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Witaj Jagodoo

Dziękuję za opinie na temat koszyków. To mój pierwszy rok z cebulami więc wsądzę normalnie bez koszyków. Nornice u mnie czasami w skrzyni z warzywami grasuja, zobaczymy czy cebule tez będą podjadac.

Mata idealnie się sprawdza jako zakrywacz przed chwastami na przyszłych rabatach. Oczywiscię chwasty tez przez nia przechodzą ale w małych ilościach.

Projekt jest jaki jest. Robiliśmy go dwa lata temu i teraz jesteśmy bardziej świadomi co nam się podoba, założenie było też takie ze chcemy dużo trawnika teraz nie jestem tego taka pewna patrząc na Wasze ogrody. No cóż zawsze mogę sobie dorobić jakieś rabaty na trawniku. Jesień się zaczęła wiec będzie sporo czasu na zastanawianie się nad kolejnymi krokami. Póki co robię listę co chcemy w następnym roku ruszyć.
Na ten rok przekonany jest kawelek ziemii pod graby. Będziemy kupować takie z golym korzeniem i na tym zamkniemy prace w ogrodzie.
Efffa 16:41, 15 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Hej , piękny ogród powstaje, rabata przy tarasie śliczna, zdziałałaś coś jeszcze w ogrodzie od ostatniego Twojego wpisu?
p.s. zauważyłam , ze mamy takie same płyty przy wejściu
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Moniq 21:23, 15 lis 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Kasiu super ogród sie zapowiada. Na forum napewno znajdziesz mnóstwo podpowiedzi jak co łączyć. Bede kibicować
____________________
beskidzkie marzenie
klara_lala 19:27, 31 sty 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Hej, czy coś zdziałałaś przez te lata? Jestem bardzo ciekawa efektu!
____________________
Klara Klara i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies