Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Mniejsze zbiory w ogrodzie zmęczenie gleby

Pokaż wątki Pokaż posty

Mniejsze zbiory w ogrodzie zmęczenie gleby

Karol45 11:30, 10 paź 2016

Dołączył: 10 paź 2016
Posty: 1
Witam,
od 10 lat mam niewielki tunelik w którym uprawiam sałatę, rzodkiewkę, pomidory, ogórki i trochę papryki. na początku wszystko rosło idealnie ale teraz z roku na rok jest gorzej. wchodzą różne choroby i nie możemy sobie z nimi poradzić. Czy może ktoś już miał taki problem u siebie i wie jak sobie poradzić.

Zenek44 11:45, 10 paź 2016

Dołączył: 10 paź 2016
Posty: 2
Witaj,
jak dla mnie problem tkwi w odkażaniu ziemi. Sugeruję przekopanie ziemi w tuneliku, wyrzucenie resztek korzeni i rozbicie zbryleń, a następnie polanie powierzchni ziemi Huwa San TR 50 w stęż. 1% tak, aby roztwór środka przeniknął na głębokość 20-25 cm
Sugeruję również stosowanie środka w stęż. 0,05% (5 ml środka na 10 l wody) do opryskiwania roślin aby nie wystąpiły choroby liści i owoców. Środek jest bezpieczny w stosowaniu,
gdyż rozkłada się do tlenu i wody. Ja stosuje te zabiegi w takich sytuacjach i jestem bardzo zadowolony z efektów.
Gardenarium 12:26, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na skutek złego zmianowania i intensywnego uzytkowania tunelu nastapiło tzw. zmęczenie gleby, wyczerpanie składników pokarmowych. W miarę możliwości trzeba wymienić ziemię, wsiewać nawozy zielone i wprowadzać kompost i spróchniały obornik.

Samo lanie tego czegoś do dezynfekcji co radzi Zenek nie pomoże. Piszą na stronie, że "preparat zawiera nadtlenek wodoru z dodatkiem jonów srebra. Jest skutecznym środkiem bakteriobójczym, grzybobójczym, wirusobójczym i prątkobójczym i że "korzystnie działa na rośliny", ale czy korzystnie zadziała na nas? gdy będziemy jedli te warzywa?
Ja bym, się obawiała jonów srebra.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:59, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj o szkodliwości jonów srebra dla człowieka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies