Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie pagórki,konie i wieczne początki ogrodu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie pagórki,konie i wieczne początki ogrodu ;)

Karllo 23:32, 15 mar 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Naprawdę piękne te rabaty bylinowe na pierwszym planie, a za nimi ta wysoka trawa. Dużo pracy przy nich, aby wyglądały okazale, dalie wykopywane i sadzone od nowa w nowe miejsca.

W moim powstającym ogrodzie też występują, jako oznaki późnego lata. W tym roku musze dokupić okazów, bo nie wszystkie przetrwały mi w piwnicy Zapraszam.
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
PrawieBory 07:29, 16 mar 2021


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
Macieju, zajrzałam do Twojego ogrodu, obejrzałam filmiki i oszalałam z zachwytu. Ogród taki wiejski, sielski.... trochę angielski? Zazdroszczę Ci tej przestrzeni którą masz wokół. Pracy też masz zapewne nie mało. Jednak dobrze to wszyscy wiemy, że nie to jest najważniejsze, ale to by mieć z tej naszej pracy radość i satysfakcję. Piękne miejsce, piękny ogród, piękne konie.....
____________________
Pozdrawiam. Kasia
maciejkas 14:06, 21 mar 2021


Dołączył: 16 paź 2016
Posty: 18
Ochh! Dziekuje bardzo!!
czy angielski? no moze troche. Mysle, ze to taki ogrod eklektyczny, miejscami inspirowany naturalizmem, miejscami silnie skupiony na oddziaływaniu kolorem w duzej dawce, moze okreslibym taki nurt edenskim?(lol), to co dla mnie wazne i mysle, ze sprzeciwiajace sie typowym rabatom angielskim to łamanie piętrowosci planow, gdzie zlotą reguła jest niski pierwszy plan, sredni srodek i wyzszy tył rabaty.Ja nie tylko tego nie przestrzegam, wrecz znalazłem w tym swoj styl i bardzo mi sie to podoba, dodaje tym glębi i przede wszystkim dynamiki.Takie rabaty sa lepsze do ogladania na zywo niz fotografowania, jednak staram sie zachowac umiar i na froncie wysokie rosliny sa albo azurowe, jak np trzęslice, albo wąskie, albo jak ostrózki po kwitnieniu scinane nisko.Rabaty sa doosc mlode, ich okazalosc to glwnie zasluga ogromnej pracy nad ziemią

a tu przyklad, ze klasyczne podejscie tez lubie

na pierwszym planie bardzo jeszcze niedoceniona w pl trzeslica(ta znaleziona na łace)

tu kolejne znalezisko z łaki, smiałek darniowy, trzeba go czesto dzielic, zeby byl okazaly

trzeslice i smiałki bardzo skutecznie odbadziewiają zbyt duze zageszczenie,,,jarmarku

bardzo lubie smagliczki
maciejkas 14:24, 21 mar 2021


Dołączył: 16 paź 2016
Posty: 18
wiecej zdjec,a przede wszystkim filmow mozna znalezc na moim profilu fb https://www.facebook.com/maciej.katanowski/

niezmordowana lady of shalott

kiedy sasiedzi jesienia maja wykopki ziemniakow, ja wykopuje dalie, gdyby byly jadalne, wyzywiłbym z nich duuuza rodzine lol
beamilusia 16:37, 21 mar 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Macieju. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W Twoim ogrodzie pięknie rosną ciepłolubne rośliny, ale wiem dlaczego. Masz pomysł z ocieplającą derką .Masz rację, rośliny lubią ziemię dobrze przygotowaną i wówczas odwdzięczają się pięknym kwitnieniem i wzrostem. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
PrawieBory 21:40, 21 mar 2021


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
"trzeslice i smiałki bardzo skutecznie odbadziewiają zbyt duze zageszczenie,,,jarmarku "

Bardzo podoba mi się to określenie

"kiedy sasiedzi jesienia maja wykopki ziemniakow, ja wykopuje dalie, gdyby byly jadalne, wyzywiłbym z nich duuuza rodzine lol"

Mam tak samo. Piwniczka pełna a ja zamawiam kolejne odmiany i co roku jesienią obiecuję sobie że więcej już nie dokupię, a wiosną znowu nie mogę się oprzeć. Dalie to moja ogromna słabość
____________________
Pozdrawiam. Kasia
malgorzataka... 07:26, 24 mar 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Macieju zerżnę od Ciebie rabatki daliowe-dostałam gratisowo od sąsiatki dalie duuuużo,{wyjeżdża}ciekawe czy chociaż w namiastce wyjdą podobne do Twoich.
Mój ogród okolice Ełku---może chcesz zajżeć póżnym latem jak wyszły?---
Daleko Ci do Ełku?--może być na prv.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies