Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie pagórki,konie i wieczne początki ogrodu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie pagórki,konie i wieczne początki ogrodu ;)

maciejkas 00:11, 17 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2016
Posty: 18
Figielka 01:05, 18 paź 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Twój świat jest ciekawy.
Używam słowa "świat" bo najbardziej obrazuje to co jest na zdjęciach. Dalie i różaneczniki na łące to nowa bajka na ogrodowisku. Do tego wiejskie ozdoby i zwierzęta. Mam wrażenie, że konie są twoją pasją. Napisz więcej o swoim ogrodzie. Jakie masz plany..
____________________
IwonaOgródek przy lesie
maciejkas 12:14, 11 gru 2016


Dołączył: 16 paź 2016
Posty: 18
Figielka napisał(a)
Twój świat jest ciekawy.
Używam słowa "świat" bo najbardziej obrazuje to co jest na zdjęciach. Dalie i różaneczniki na łące to nowa bajka na ogrodowisku. Do tego wiejskie ozdoby i zwierzęta. Mam wrażenie, że konie są twoją pasją. Napisz więcej o swoim ogrodzie. Jakie masz plany..


Dzieki za mile slowa!Tak to jest wiejski ogród,chce zeby taki zachowal charakter,dlatego rozaneczniki nie sa moim oczkiem w glowie(tez dlatego,ze mi nie wychodzą,bo nie jestem sumienny w podlewaniu itd,konie za duzo czasu pochlaniaja
Najbardziej lubie drzew,głownie płaczace i sosny 5 i 3 igielne,jestem wielkim milosniekiem swierkow wezowych i plan jest taki zeby teren(zbyt duzy ten ogród
byl naszpikowany azurowymi swierkami wezowymi ,ale wlasnie odmiany najbardziej azurowej,malo rozgaleziajacej sie,zeby zachowac poczucie duzej przestrzeni i zeby piekne krajobrazy byly zewszad widoczne.Dletego tez poza nimi sadze formy placzacemszczegolnie te waskie jak cyprysik n.pend.jubilee,jalowiec hortsman,juz chyba ze 20 ich mam itd.Mam wizje ogrodu refleksyjnego,ale dynamicznego w swoim pochyleniu nad czlowiekiem,ekspresja choc nie wszedzie wesola to wypelniona bedzie strzelistymi trzczinnikami jako kontrast, a posrednią forma bedzie miedzy innymi rozlorzysta trzeslica cordoba,fontannowe miskanty i wlasnie weżowce jako i strzeliste i placzace zarazem-ich chcialbym miec do 40 sztuk-to moze zobrazowac moja wizje ogrodu osobowosci.Lubie drzewa rosnace bez powtarzalnego schematu jak wiekscosc sosen czy swierkow,szczegolnie oglaste bez schmatu zyskuja na osobowosci i ta nieprzewidywalnosc ciesz,gdy wiosna zstanawiam sie jak drzewo sie w tym roku zmieni. Na zboczu za stawem posadzilem 80 mlodych hortensji glownie bukietowych i tez tradycja sa dali ,ale chce zredukowac ilosc koloro i wypelnic je puszystymi trawami typu eragositis ,sporobolus i stipami.Teren jest trudny ,kamienisty,glina ciezka,wiec pracy jest duuuuzo.Mrozy sa wieksze niz w wiekszosci kraju,ale wytrzymuja mi magnolie(w tym rozmnozona z nasion parasolowata) ,ambrowce,metaseksowje i inne
funkia 12:34, 11 gru 2016

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 9
Witam, to będzie Twój ogród, naprawdę Twój i tego się trzymaj. Wspaniale się czyta, że czujesz całą duszą co chcesz, i co zrobisz. Nie ulegasz schematom. Gorąco pozdrawiam
justi 14:28, 11 gru 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hej!
Twój schemat bardzo pasuje do wielkiego, naturalnego terenu i .... koni! I ta dynamika, podoba mi się, trzymaj się tego.
ps. lecę wygooglać świerki węzowe
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
maciejkas 10:33, 13 mar 2021


Dołączył: 16 paź 2016
Posty: 18


rok 2020

antracyt 13:05, 13 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11678
Bardzo lubię ogrody w wiejskim stylu. Tereny masz piękne, ilość dalii oszałamiającą, starą zabudowę i konie Z chęcią będę do Ciebie zaglądać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 18:09, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Cudowny ogród

Ja również będę stałym gościem
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 18:29, 13 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
Ja również bardzo lubię takie wiejskie klimaty, będę zaglądać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gardenarium 19:37, 13 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz proszę kilka pustych postów, takich z kropką. Trzeba podzielić tego posta co ma dużo zdjęć, powinno być max 4 zdjęcia w jednym poście Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies