Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

bacowa 23:13, 04 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Sylwia nie mam planu działki, nawet się nie przymierzam do zrobienia, ponieważ działka to góry i doliny , kilka poziomów.Różnica w wysokości to ok. 7 m.Mam górkę w ogrodzie gdzie zimą wnuki na sankach jeżdżą. Aby zrobić dobry plan mojej działki trzeba by nanieść na mapę wysokości.
sylwia_slomc... 23:19, 04 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81721
Nie nanoś wysokości tylko odręcznie malnij kreski ołówkiem jak z lotu ptaka widać i gitara. Ciekawi mnie kształt i rozplanowanie , ja też mam górę jak kobyłęNie odmawiaj koleżance walczę z tą samą powierzchnią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bacowa 06:25, 05 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Dla wszystkich którzy odwiedzili mój wątek.
hanka_andrus 06:38, 05 sty 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pół hektara to wyzwanie nie dla kobiety.
Ale jak taka się uprze, to rady nie ma!
Ogród założy, kwiaty posadzi i myśli:
ja to zrobiłam, czy może to jakaś ściema?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 07:49, 05 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pamiętam Ewa, jak byłam u Ciebie z dziećmi, one cudownie się bawiły w ogrodzie. Wymyśliły zabawę w chowanego. A ty wtedy powiedziałaś, że nie wiedziałaś, że ogród może służyć do czego innego, niż do orania w nim.
Ubawiłam się wtedy tym stwierdzeniem.
Życzę więc, zebys odnajdywala jak najczęściej cudne chwile w twoim ogrodzie. Bo ja bym mogła siedzieć i się gapić.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 07:53, 05 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, te zółte na zdjęciu, to rudbekie? One są wieloletnie? Bo jamam omszone. Mała Mi mi kiedyś uświadomiła, że omszone są roczne, tylko się wysiewaja.
____________________
Ogródek Iwony II
makadamia 08:17, 05 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewa, poszukaj zdjęcia satelitarnego swojej działki w google maps - do celów poglądowych w zupełności wystarczy

Mikołajek zachwycająco komponuje się z przetacznikiem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AgataP 10:23, 05 sty 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)
Agata, molinia variegata to super trawa, mam ją w kilku miejscach w ogrodzie. Fajnie się ją dzieli i fajnie przyrasta.U siebie w ogrodzie nie mam linii kroplującej i jakoś nie zauważyłam żeby molinia wymagała ekstra podlewania. Radzi sobie b. dobrze bez jakiejś specjalnej opieki.
Rośnie kępowo, ale to pewnie wiesz , taki ładny zgrabny żółciutki kurczaczek.
Lubię ją w bukszpanach, bo fajnie z nimi kontrastuje.

edit: teraz sobie uświadomiłam że mam ją w ogrodzie 5 lat i nie zauważyłam żeby ta trawa się jakoś starzała, tylko kępy przyrastają, a ja ją wiecznie dzielę


Ewa ogromnie dziękuję, utwierdziłaś mnie w przekonaniu że to dobry wybór

Pod całym pasem hortensji posadziłam właśnie MV, nie wiem czy nie dorobię drugiego rządku. Na dodatek chciałam ją pociągnąć dalej w obszar gdzie mam drzewka posadzone. Tam wcisnę wąż zraszający na wszelki wypadek.
Na dokładkę planuję im dodać rozchodniki bordowe, ale zieleń bukszpanów też jest zarąbista. No i widzę u Ciebie chyba całą rzekę rozchodników - meeeega piękna. Też taką chcę - dałabyś ukoić zmysły i wstawiłabyś zdjęcia

Patrzę na to poniższe zdjęcie i żywcem mogłabym wstawić to u siebie w ogrodzie.

Oj chyba mi się zaczyna klarować sytuacja
Jak narysuję wstępny plan tej rabaty zaproszę Cię Ewo do opiniowania go





____________________
Z Pszenicznej...
gobasia 11:13, 05 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Noo w końcu ...Tajemnicza Ewa Bacowa ,otworzyła furtę do swego ogrodu

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Mirka 11:32, 05 sty 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ewo ja też jestem oczrowana tą rabatą z molinią Nawet wszystkie składniki mam no oprócz molini.Inspiracji na pewno u ciebie nie brakuje pokazuj ich jak najwiecej.Twój ogród jest bardzo naturalny i taki mi się najbardziej podoba
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies