Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród przetrwania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przetrwania

Margerytka40 09:36, 04 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też mi tam Asiu nie pasowała ta altana,ale trudno w tej chwili coś powiedzieć. Jak Ty tu już zajrzałaś to coś więcej powiesz.
Wanda słuchaj Makadamii a bedzie dobrze
Asiunia-jestem Twoją fanką,chyba wiesz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:45, 04 kwi 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale nie psycho-fanką?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:35, 04 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Tess 16:51, 04 kwi 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kiepsko widać te drzewa, a cisów to wcale nie zlokalizowałam.
Ale jeśli za płotem masz okna sądiada, to trzy razy się zastanów, zanim coś wytniesz. Za jabłonką płakać nie ma co, Asia dobrze radzi. Ale nad innymi się zastanów.
Trawa tam rosnąć nie będzie, bo w takich miejscach nie chce i już. Ale można cudownie zagospodarować takie miejsca, tym bardziej, że ten cały bok jest widoczny - reprezentacyjny, przy wejściu do domu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kluska_slaska 13:37, 05 kwi 2017

Dołączył: 20 maj 2016
Posty: 19
makadamia
Ale nie psycho-fanką?
I robi się wątek terapeutyczny

Tess, Teresko, witaj u mnie. Właśnie czytałam Twój wątek, dotarłam do strony 258, muszę zrobić przerwę na pracę.

Odpowiadam zbiorowo:
1. Plan - faktycznie, trudno się rozmawia o czymś, czego Wy nie widzicie w całości, a ja dokładnie nie umiem opisać. Przygotuję na poniedziałek.
2. Altana - lokalizacja przy domu wydaje mi się najrozsądniejsza z dwóch powodów:
- blisko do domu, więc kursy z naczyniami(i do toalety) krótkie,
- sąsiedzi mają swoją altanę zaraz przy naszej granicy, przy prawym górnym rogu, nie chciałabym prowadzić konkurencyjnych imprez. Bardzo dobrze żyjemy z sąsiadami, ale uważam, że im i nam odrobina intymności się należy.
3. Wycinka - zaczniemy od jabłonki. I zobaczymy. Sąsiad nie ma okien na naszą stronę, my za to możemy go podglądać z trzech okien - łazienka - góra i dół oraz schodowego.
Tess, cisy to te drzewa rosnące wzdłuż płotu. Postaram się o lepsze zdjęcia.

Plany na ten rok - trawnik przed domem, nagrobki i zaplanowanie części przy chodniku wzdłuż domu. Chciałabym jeszcze wybrukowac kawałek przy płocie, żeby jakoś sprytnie ukryć kubły na śmieci, bo nie są zbytnio dekoracyjne. Myślę o konstrukcji podobnej do tej w >>linku<<.

Przy okazji robienia trawnika chyba pożegnamy się z magnolią. Dekoracyjna jest przez kilka dni w roku, a ktoś posadził ją trochę bez pomyślunku i niedługo będzie chciała z nami zamieszkać.


Rozstaniemy się chyba również z kulką cisową, która rośnie prawie w ogrodzeniu:
____________________
Wandzia Ogród przetrwania
makadamia 14:31, 05 kwi 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kluska_slaska napisał(a)
Dzień dobry!
Powracam. Jestem gorsza niż nocny koszmar, bo wracam za dnia.

Dodaję zdjęcia:
Pierwsze z planem działki.
Część wykropkowana, to powierzchnia wybrukowana.
Kółka - drzewa - od dołu - jabłoń, duże iglaste, ogromna tuja, wiśnia i jabłoń.
Czerwona kropka - wejscie do domu.
Żółty prostopadłościan - tu planuję część nasiadówkową, a dzisiejszy artykuł na stronie głównej Ogrodowiska - ten o altanach - to chyba myślami ściągnęłam.
Czerwona kratka - to część owocowa - tutaj rośnie porzeczka, kiwi, aronia, jakaś czarna malina.
Niebieska kratka - tutaj myślę, żeby coś posadzić, żeby ciekawscy spacerowicze nie zaglądali nam do ogródka. Myślałam o trawach ozdobnych. Pięknie wyglądają na wietrze.
Przed ogródkiem planuję trawnik. Z czasem może pojawią się rośliny, ale najpierw musimy uporządkować to, co mamy.


Drugie zdjęcie.
Stan ten spędza mi sen z powiek. Rząd cisów poprzeplatanych jabłonią, dużym iglastym i zakończone ogromną tują. Trawa kiepsko rośnie, dwa cisy wytniemy, bo wyglądają kiepsko, ale co z resztą? Jak to najlepiej zagospodarować?


Ostatnie zdjęcie - widok od strony sąsiada. Nie udało mi się dobrze uchwycić roślin, które planujemy wyciąć.


Teraz moja wizja:
altana prosta, najchętniej z profili metalowych, zamysłem zbliżona do tej - >>Linka<<
I to tyle... Chociaż Pinterest mój jest kolorowy i kwiatowy, muszę mierzyć siły na zamiary.


Cześć Klusko,
Po Twoich zdjęciach wróciłam do planu, który wrzuciłaś na pierwszej tronie i dopiero teraz się zorientowałam, że ten dach, przy którym zaplanowałaś altanę, to nie jest dom, tylko coś innego! Jakiś garaż?
Więcej zdjęć jest koniecznych.

Wybacz, że Cię tak męczę z planem i zdjęciami, ale ale już tyle razy na forum widziałam sytuację, że ktoś przychodzi z jakimiś konkretnymi pomysłami, a potem "o rany - nie wpadłam na to!" I pół biedy, jak sprawa jest dopiero w fazie planów
Co oczywiście nie znaczy, że wybrane przez Ciebie miejsce faktycznie nie jest najlepsze. Może jakieś nasadzenia osłaniające wystarczą.

A! A tego cisa przy bramie nie wyrzucaj - obstrzyż go tylko konkretnie w zgrabną kuleczkę i dodaj mu towarzystwo jakieś
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies