Gdzie jesteś » Forum » Róże » Louise Odier

Pokaż wątki Pokaż posty

Louise Odier

Anda 13:38, 22 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Inne nazwy to ‘Madame Louise Odier’, ‘Mme Stella’. Pochodzenie: Margottin, 1851, Rosa x borboniana. Róża ‘Louise Odier’ jest jedną z najlepszych róż historycznych. Róże burbońskie powstały jako przypadkowa krzyżówka róży chińskiej i damasceńskiej. Bardzo szybko osiągnęły popularność i wyparły róże portlandzkie.

Skąd pochodzi nazwa Louise Odier? Louise była córką bogatego i wpływowego francuskiego bankiera Jacquesa Odier, wielbiciela kwiatów. Louise wyszła za mąż za Louis-Eugene Cavaignac, który był znanym francuskim generałem, kontrkandydatem Napoleona. Margottin chętnie nazwał nową różę imieniem bogatej córki i żony wpływowych osobistości. Wtedy otwierało to drzwi do sprzedaży róży elicie i gwarantowało "wejście" róży do ogrodów botanicznych czy też rozariów.

Louise Odier jest dobrą różą dla początkujących. Nie jest wymagająca. Może być prowadzona w formie krzaczastej albo pnącej. Osiąga wysokość do 2m. Pokrój lekko rozwichrzony ze zwieszającymi się gałęziami. Kwitnie najmocniej w czerwcu i powtarza aż do mrozów z małymi przerwami. Przepięknie i mocno pachnie. Liście są jasno zielone i matowe. Czasami łapie czarną plamistość.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Lomianianka 13:51, 22 sty 2017


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 50
Anda napisał(a)
Inne nazwy to ‘Madame Louise Odier’, ‘Mme Stella’. Pochodzenie: Margottin, 1851, Rosa x borboniana. Róża ‘Louise Odier’ jest jedną z najlepszych róż historycznych. Róże burbońskie powstały jako przypadkowa krzyżówka róży chińskiej i damasceńskiej. Bardzo szybko osiągnęły popularność i wyparły róże portlandzkie. quote]

dzięki za wątek
innym różom też by się przydały takie wątki.

Najlepsza strona jaką w necie spotkałam traktująca o różach to "moje róże moja pasja" polecam wszystkim kupującym róże. Tu jest encyklopedia róż wraz z opisami: http://www.roses.webhost.pl/galerie-fotograficzne/

http://www.roses.webhost.pl/2008/10/louise-odier/#more-673


a to moja Luis na wiosnę po jesiennym posadzeniu

rozark 15:01, 24 sty 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Lo mam od 2013 roku, u mnie jest to róża pnąca, prowadzę ją po siatce, pędy mają ok. 2,5-3m, rośnie w półcieniu (ma słońce od południa tylko) kocham ją za zapach i za wczesne kwitnienie, już pod koniec maja

____________________
pozdrowionka
abiko 15:31, 24 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No i kurcze.. mam straszną ochotę ją mieć, kolor i zapach
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
rozark 10:15, 25 sty 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
w takim razie zostawiam na pokuszenie

____________________
pozdrowionka
alinaSz 13:33, 25 sty 2017


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 60
Mam tą różę od roku kwitła dosyć oszczędnie ale może to w pierwszym roku... nie chorowała ładnie rosła mam nadzieję ze doczekam się takich pięknych róż.
____________________
Pozdrawiam serdecznie...Alina.
abiko 13:56, 25 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Renia cudny ten kolor.. niesamowicie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Madzenka 06:45, 26 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
alinaSz napisał(a)
Mam tą różę od roku kwitła dosyć oszczędnie ale może to w pierwszym roku... nie chorowała ładnie rosła mam nadzieję ze doczekam się takich pięknych róż.


Mam trzy lata i tez oszczędnie kwitnie w stosunku do ilosci pędów...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
katel 01:15, 28 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Moja Louise była posadzona w 2016, więc fajerwerków jeszcze nie ma ale ładnie rosła, niestety złapała mączniaka. Zapach cudowny .

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
rozark 09:21, 28 sty 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Madzenka napisał(a)


Mam trzy lata i tez oszczędnie kwitnie w stosunku do ilosci pędów...


zakulkuj ją będzie efekt wow
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies