Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Goodnestone Park Gardens - Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Goodnestone Park Gardens - Anglia

Gardenarium 11:31, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale teraz namiętnie wklejam na ogrodowiskowego FB albumy z różami, które rosną w ogrodzie Davida Austina. Zamierzam wkleić wszystkie zdjęcia jakie mam. Wklejam po 12 szt. Narobiłam się zdjęć, chyba z 3 godziny. róża-nazwa, róża-nazwa itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:54, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zwykle z mapki można wyczytać jak i co - a my byliśmy bez i tu zupelnie lajtowo
Danuś jak 6ha oblecieć , na końcu okazało się że rabaty były przy wejściu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 11:56, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
pawel_snopek napisał(a)
Normalnie zamieszkał bym nawet w tym kościele Taki piękny jest ten ogród



ubawił mnie ten post wejdź na strone a zobaczysz jakie pokoje oferują bo w kościele zimno pewnie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 11:57, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak czasem się lajtowo udaje. My rzutem na taśmę raz zaliczyliśmy w czterech (ja i moje chłopaki) - 8 ogrodów jednego dnia plus zamek lajtowo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:57, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale teraz namiętnie wklejam na ogrodowiskowego FB albumy z różami, które rosną w ogrodzie Davida Austina. Zamierzam wkleić wszystkie zdjęcia jakie mam. Wklejam po 12 szt. Narobiłam się zdjęć, chyba z 3 godziny. róża-nazwa, róża-nazwa itd.


Muszę polubić FB nie ma rady.

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 12:04, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Załóż sobie profil pod nazwą Ostróżka na ten przykład.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tamaryszek 16:32, 07 lut 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Dzięki za wycieczkę, piękne rabaty. Ale te cedry wspaniałe. Ciekawe, ile mają lat.
A co do plamistości na różach, to w jednym ze zwiedzanych przeze mnie ogrodów, róże były całkiem łysymi, kwitnącymi krzaczkami. W innym, główny ogrodnik (stojąc przed różanką w idealnym stanie) powiedział, że usuwają z ogrodu wszystkie róże, które chorują, wybierają tylko zdrowe odmiany.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Gabriela 17:25, 07 lut 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piękny ten ogród i teren wokół niego. Ogród bardzo monumentalny, wszystko w dużej skali - rabaty, drzewa i krzewy, mury.
Parkowa część podoba mi się bardzo i te surrealistyczne nieco schody na trawniku. Masz jakieś zdjęcie bardziej perspektywiczne, tzn. z przeciwnej strony z tymi schodami, albo z boku?
Stare cedry są drzewami, które z upodobaniem fotografuję, nie mając szans na własny egzemplarz, musi wystarczyć oglądanie zdjęć z tą charakterystyczną szaro-niebieską zielenią i cedrowa szyszka, która jakimś cudem od trzech lat się nie rozpadła.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 17:47, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tamaryszek napisał(a)
Dzięki za wycieczkę, piękne rabaty. Ale te cedry wspaniałe. Ciekawe, ile mają lat.
A co do plamistości na różach, to w jednym ze zwiedzanych przeze mnie ogrodów, róże były całkiem łysymi, kwitnącymi krzaczkami. W innym, główny ogrodnik (stojąc przed różanką w idealnym stanie) powiedział, że usuwają z ogrodu wszystkie róże, które chorują, wybierają tylko zdrowe odmiany.


Cedry na pewno więcej niż 100. Pewnie bym się gdzieś doczytała bo one są najstarszymi mieszkańcami ogrodu.

A ja w wielu ogrodach widziałam że róże sobie rosną tak chcą i chorują no i tyle.Tak mają. Te królewskie ogrody chyba mają inne podejście.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 17:50, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Piękny ten ogród i teren wokół niego. Ogród bardzo monumentalny, wszystko w dużej skali - rabaty, drzewa i krzewy, mury.
Parkowa część podoba mi się bardzo i te surrealistyczne nieco schody na trawniku. Masz jakieś zdjęcie bardziej perspektywiczne, tzn. z przeciwnej strony z tymi schodami, albo z boku?
Stare cedry są drzewami, które z upodobaniem fotografuję, nie mając szans na własny egzemplarz, musi wystarczyć oglądanie zdjęć z tą charakterystyczną szaro-niebieską zielenią i cedrowa szyszka, która jakimś cudem od trzech lat się nie rozpadła.



Mi też ta część się bardzo podobała a że był to 3-ci ogród to już mi się nie chciało brodzić bo te ławki za bardzo przyciągały na dłużej .

Właśnie nie mam żeby pokazać z boku jak te schody nawiązują do osi domu.To widziałam gdzieś w necie jak przeglądałam fotki może na stronie ich.
Tam już zaczęłam chodzić z godnością
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies