Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Goodnestone Park Gardens - Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Goodnestone Park Gardens - Anglia

Gardenarium 17:26, 06 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nazwa mi świtała, ale ja byłam w Goderstone Watter Gardens, w tym na bank nie byłam, no to pojadę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 18:03, 06 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cudne rabaty bylinowe, a Danusi zazdroszczę możliwości zwiedzania tych pięknych ogrodów
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 18:04, 06 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja sama sobie zazdroszczę, teraz po Egiptach się nie szwendam, tylko mam podwójną przyjemność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 18:13, 06 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gardenarium napisał(a)
Ja sama sobie zazdroszczę, teraz po Egiptach się nie szwendam, tylko mam podówjną przyjemność.


Palmy kto nie widział
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mira 20:33, 06 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
No, ja też bym była zniecierpliwiona tym krajobrazem jedynie i cedrami, no może łąka z ławką fajna, ale rabaty zabójcze wprost. Pokazuj kobieto to pojadę w lipcu tam


A ja bym mogła zawisnąć w tym karajobrazie
Danusiu nie wiem w jakiej części lipca się wybierasz - my byliśmy 26 czerwca kiedy róże historyczne już przekwitały /a jest ich sporo/ choć jeszcze trochę ich było.
Oczywiście szałwie pyszniły się i mam nadzieję że przez lipiec takie pozostają.

To co mnie uradowało to jednak stan róż. Otóż wszystkie były chore z czarnymi plamami.Jakoś mnie to w relacji do mojego ogrodu postawiło w lepszym humorze. Nie wiem jak to jest ale takie malutkie leczenie kompleksów.

Rabaty nie były w wielkim picu i stale się zastanawiam na ile to ma związek z tym że w 2015 r w wieku 92 lat zmarła Margaret FitzWalter - właścicielka i odtwórczyni tych rabat i ogrodu po czasach wojennych.
Ogród został otwarty do zwiedzania w 1970 r i otrzymał kilka nagród.
Podobno Pani zawsze stała w drzwiach witała i oprowadzała gości - to wyjątkowa chyba sytuacja.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
pawel_snopek 20:45, 06 lut 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Normalnie zamieszkał bym nawet w tym kościele Taki piękny jest ten ogród
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 21:11, 06 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudowne te cedry Ech szkoda, że nie dożyję mojego takiego wielkiego i starego.....albo on nie dożyje , jak go któraś zima sieknie
Cudna ta szałwia muszkatułowa, muszę gdzieś poszukać w necie sadzonek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:13, 06 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudowne te rabaty takie wylewające się , obfitość aż kipi A te leśne zakamarki i tajemnica po katach.....ach doczekać takich u siebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:26, 07 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Cudowny ogród., ta szałwia w takiej ilości i w ogóle piekne rabaty. Dobrze, że nie zawróciliscie w lesie w połowie drogi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 11:28, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja to najpierw oblatuję ogród w poszukiwaniu rabat, krajobrazy pozostawiam w tyle, Witek się rozczula nad cedrami, furtkami, gunnerami, wodą, ja analizuję rośliny, kolory, dopiero jak narobię zdjęć, nasiedzę i ponapawam się - wtedy odwracam oczy ewentualnie na krajobraz.

Ogród bez rabat i bez topiarów mniej mnie pochłania czasowo

Róże tak, owszem, ale oni się nie przejmują plamkami, wolą chyba nie pryskać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies