Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje nieplony :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje nieplony :)

koliber 07:27, 08 lut 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witaj
Będę czekać na zdjęcia z prac ogrodowych
____________________
Zielona przestrzeń
jolka 10:31, 08 lut 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Zaproszenie przyjęte... z wielką przyjemnością oczywiście
Jestem i będę zaglądać
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Ananasek 20:36, 08 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
alinak napisał(a)
Beata -Bardzo miło że pokazałaś ogród. Duzo pracy już za tobą ale równie dużo przed tobą.
Mnie teź bliższe sercu rabaty z łukami i zaokragleniami. I wcale nie znaczy źe ładniejsze, tylko jakoś mi bardziej w moim charakterze "leżą"


Dzięki za utwierdzenie mnie w mojej decycji co do kształtu rabat! Mam nadzieje, że za kilka lat nie będę przerabiać ich na proste...bo zmienią się moje upodobania

...Jak tak patrzę na swój ogród, to wiem, że znacznie więcej pracy przede mną... niż za mną
____________________
Beata Moje nieplony
katel 22:37, 08 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj! Pięknie się zapowiada, te floksy burgundowe śliczne. Odnośnie rowu to jak jeszcze nie byłaś zajrzyj sobie do Betki - Historia ogrodu z rowem .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
12:15, 09 lut 2017
Jak patrze na twój front domu, to kojarzy mi się z moim , podobne chyba tam mamy warunki. Dużo cienia przed domem.
Ananasek 16:30, 09 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
MonikA napisał(a)
Jak patrze na twój front domu, to kojarzy mi się z moim , podobne chyba tam mamy warunki. Dużo cienia przed domem.


Zgadza się, to strona północna. Gdy na wiosne za domem kwitną mi pierwsze cebulowe...tu jeszcze śnieg leży
____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 16:40, 09 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
kamila66 napisał(a)
Witaj masz działkę z mega potencjałem
Jest tutaj kilka ogrodów z rowem pięknie zagospodarowanym
np http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat


Dzięki za namiary....tego ogrodu jeszczenie widziałam. Kurcze ile tu pracy włożone.
....podobnie jak u Beaty "Historia ogrodu z rowem"

Podziwiam!

Dodam jeszcze że jeśli pod wpływem ogrodowiska mój paskudny rów będzie tak wyglądał jak u dziewczyn w wizytówkach... to to będzie "cud ogrodowiskowy" !
Sama sobie chyba medal na szyi powieszę
____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 16:47, 09 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
jolka napisał(a)
Zaproszenie przyjęte... z wielką przyjemnością oczywiście
Jestem i będę zaglądać

Wielka niespodzianka mnie dziś spotkała!

Dostałam dziś taaaaaaką wielką paczkę nasionek jeżówek, że hektary można obsiać!
a to wszystko od Jolanty

PS. Za kwiaty i nasionka nie dziękuję...
...jszcze dziś część wysieję
____________________
Beata Moje nieplony
jolka 19:39, 09 lut 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Siej, niech rosną Choć u mnie najlepiej się sprawdza zwykłe jesienne rzucenie nasion pod płotem z lekkim przysypaniem ściółką. Na wiosnę wyrastają jak chwasty. A takich doniczkowych wysiewów dotąd nie próbowałam

Jaką szklarenkę kupiłaś?? Opowiadaj
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Ananasek 21:15, 09 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Joluś, nie mam szklarenki. Co roku wysiewam coś do doniczek na parapetach... tak experymentalnie. Zawsze mam jakieś nowe nabytki do ogrodu... i to tanim kosztem.
Sieję swoje rozsady pomidorów, papryki no i oczywiście kwiatów. Sama wyhodowałam szałwie, werbene, stipe, floksy, nparstnice, dzwonki... no mnóstwo tego można wymienić! Poza tym rozmnażam bukszpany, trzmielinę, rozhodniki, thuje, lawende... wszystko co mi w ręce wpadnie i mi się podoba!

A Ty masz racje, że najlepiej rośliny rosną w naturalnym środowisku. Moje siewy wprost do gruntu są o wiele bardziej udane niż te w doniczkach.. ale ja tak bardzo nie mogę doczekać się wiosny... że muszę coś nasiać do doniczek
____________________
Beata Moje nieplony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies