Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje nieplony :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje nieplony :)

Ananasek 21:23, 06 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Witam Was wszystkich w moim ogrodzie, który dopiero tworzę Zapraszam do oglądania, podpowiadania i krytykowania

A Tobie Danusiu, dziękuję za Ogrodowisko!

Przedstawie Wam jak wygląda mój 16 arowy ogród.
Jest prostokątem (ok. 30x50) Po pierwsze, podzielony jest na dwa poziomowy, ze względu na znaczny spadek terenu. a po drugie przepływa przez niego strumień. W sumie wygląda jak rów, woda płynie w nim tylko wiosną i po większej ulewie!.... i co najlepsze: Absolutnie nie pałam do niego miłością...!!!
____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 11:53, 07 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221

Zdjęcia zobrazują trochę o czym piszę...

Widok od ulicy na dom:


ogród za domem, widok z tarasu:



Strumyk z bliska: (tu muszę stworzyć rabatę oddzielającą ogród wypoczynkowy od sadu i warzywniaka).

____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 12:19, 07 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221


Wokół tarasu: strona południowa i susza, idealna dla lawendy:

i druga strona: rabata do przeróbki:



Skarpa od dołu, prawa strona , obsadzona irgą major i wszystkim co popadnie ...koniecznie trzeba zrobić tu porządki!


Lewa strona skarpy: kosodrzewina i trzmielina fortune'a emerald gold i 'emerald gaiety' i wiosenne skalniaki


Na razie tyle zdjęć
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 12:26, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Całe szczęście, że był pusty post, bo w jednym poście regulamin prosi o wklejanie nie więcej niż 4 zdjęcia

Wspaniale jest

Te burgundy na skarpie to z czego?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:27, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokazuj strumyk Płynie czy to rów melioracyjny? Cały czas jest woda? Nie wylewa?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ananasek 14:27, 07 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Dzięki Danusiu... jak widzisz od początku robię na forum wszystko na opak hehe

Jeśli chodzi o burgundy...to wydaje mi się że chodzi Ci o pęcherznicę diabolo... ona jest już za skarpą...miała zasłaniać blaszak...ale zastanawiam się czy jej nie przesadzić bo mam tam żywopłot z serbów, a blaszak chcę zasłonić ścianą z cisa.


____________________
Beata Moje nieplony
Milka 14:30, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Taki strumyk, to skarb, rany ile z nim można wymyślać, juz jest bardzo ładnie, witam na forum
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ananasek 14:33, 07 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)
Pokazuj strumyk Płynie czy to rów melioracyjny? Cały czas jest woda? Nie wylewa?


No właśnie...zaczynamy od tego, czego nie cierpię w moim ogrodzie.... Może i dobrze... bo potem zostaną tylko przyjemne sprawy!

Strumyk, do dobrze nazwałaś... to chyba raczej rów melioracyjny. Płynie wiosną i przy większych ulewach. Jeszcze nigdy nie wylał...ale potrafił być na równi z brzegami.



Moi chłopcy wiosną "łowią w nim ryby"


____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 14:42, 07 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Milka napisał(a)
Taki strumyk, to skarb, rany ile z nim można wymyślać, juz jest bardzo ładnie, witam na forum


Witaj Milka Hm...może i strumyk jest skarbem.... ale problem jest ze mną, bo o ile uwielbiam grzebać w ziemi jak kura... tak nie cierpię taplać się w błocie jak kaczka !!!

Ps. Masz bardzo bogaty i różnorodny ogród, a ten kącik najpiękniejszy --->
____________________
Beata Moje nieplony
Milka 14:44, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja też z wodą na bakier, ale u ciebie piękne okoliczności, naprawdę masz pole do popisu
dzieki i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies