Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Przetacznik kłosowy (Veronica spicata)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przetacznik kłosowy (Veronica spicata)

18:43, 28 sie 2014
Dziś kupiłam jeszcze 3

A orientujecie się, czy na przetaczniku mogą żerować opuchlaki? Jeden krzaczek ma powygryzane liście.
Sebek 20:12, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz dla bezpieczeństwa sprawdzić stan korzeni - wtedy się dowiesz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
brzydula 09:04, 10 wrz 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Witam, posiadacie może przetacznik 'Inspire Blue' i jakies dośwaidczenia lub zdjecia , byłabym bardzo wdzieczna
Borbetka 08:30, 24 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Posadziłam przetacznika pomiędzy małe kulki bukszpanowe i kompletnie je zasłonił i spacyfikował. Jak go zestawiacie? Chyba przerobię tę rabatę. Wydaje mi się, że najładniej będzie wyglądał sam, jako biała duża plama, bo mam białego akurat. Trochę się wygina do słońca na półcienistej rabacie, ale daje radę. Kule bukszpanowe za to rosną za wolno tam i nie wiem, co mam zrobić. Kwitnie cały czas, ale nie mam doświadczenia jak będzie wyglądał po przymrozku. Pewnie słabo i utnę go, bo mnie to będzie denerwowało . Jakie macie zdania? Sam czy pomiędzy czymś innym?
____________________
borówcowy wizytowka
Sebek 14:57, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To zależy od odmiany i być może masz Christa, a on jest wysoki - w artykułach Danusi o ogrodach angielskich przetaczniki z pewnością występowały nie raz

Do kul może dosadź szałwię Deep Blue - ta jest niska
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 00:02, 27 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Borbetka napisał(a)
Posadziłam przetacznika pomiędzy małe kulki bukszpanowe i kompletnie je zasłonił i spacyfikował. Jak go zestawiacie? Chyba przerobię tę rabatę. Wydaje mi się, że najładniej będzie wyglądał sam, jako biała duża plama, bo mam białego akurat. Trochę się wygina do słońca na półcienistej rabacie, ale daje radę. Kule bukszpanowe za to rosną za wolno tam i nie wiem, co mam zrobić. Kwitnie cały czas, ale nie mam doświadczenia jak będzie wyglądał po przymrozku. Pewnie słabo i utnę go, bo mnie to będzie denerwowało . Jakie macie zdania? Sam czy pomiędzy czymś innym?


U mnie w drugim roku też bardzo mocno przyrósł, osiągnąl ponad 1m. Teraz go orzesadze za bukszpany a nie pomiedzy...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Borbetka 16:10, 28 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też właśnie tak pomyślałam, że źle zrobiłam wsadziwszy go pomiędzy kule. I znowu będę przerabiać .
____________________
borówcowy wizytowka
anetta 18:01, 12 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
lilia 21:30, 15 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Witam, kupiłam nasiona przetacznika kłosowego Veronica spicata.
Na opakowaniu zalecają siew V-VI.
Mam pytanie, czy można go wysiać wcześniej, np. teraz i postawić na parapecie?
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Gardenarium 23:07, 15 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, bo to bylina, a nie roślina sezonowa jednoroczna. Wysiewa tak, jak napisano na etykiecie, jesienią popikujesz na miejsce stałe a w następnym roku zakwitnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies