Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

patrycja 21:01, 21 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Piwonie masz piękne. Moje są wredne dostałam od znajomej przez trzy lata kupa liści zero kwiatów, w zeszłym roku je przesadziłam dosłownie z linijką aby nie były za głęboko posadzone. Ciekawa jestem co z tego będzie, jak nie będą kwitły to je wyciepię.
____________________
Patrycja mój ogródek
Monia81 21:04, 21 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Nie narzekam jeżeli chodzi o piwonie, nie mam z nimi problemu od momentu wsadzenia, kwitną co roku. Mam jeszcze ciemny róż i jasny róż, ale nie mam zdjęć
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
patrycja 21:07, 21 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Koniecznie je pokaż jak będą kwitły
____________________
Patrycja mój ogródek
Karlinka 09:22, 22 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Wpadam z rewizytą i widzę, że mamy ze sobą coś wspólnego - długa a wąska działka i chyba jakoś tak czasowo podobnie trwają nasze prace nad ogrodem będę częściej zaglądać. Pozdrawiam
____________________
Piruet na polnej drodze
Monia81 09:56, 22 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Karlinko - bardzo dziękuję za wizytę, no troszkę ociągale do tej pory szło, bo też były inne wydatki, ale może w końcu efekt będzie można dostrzec na koniec sezonu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 10:01, 22 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Monia81 napisał(a)
Mam pytanko, bo myślę i myślę będę miała do obsadzenia rabatkę, która idzie od tarasu aż do mojego mini oczka, chcę troszkę zyskać prywatności od strony sąsiada. Rabatka długa na 17 metrów, szeroka na max 1,80. Część północno-wschodnia. Rabatka nie będzie za szeroka dlatego na tył chcę dać thuje szmaragd, a przed nimi myślałam o trawach lubiących półcieniste miejsca i hortensjach Limlight. Co o tym sądzicie

Część północno wschodnia to rozumiem , że rośliny będą miały światło od południa i zachodu? Jeżówki mogą być, rozchodniki i morning light ....można posadzić naprzemiennie gdyby było za wąskohortensje wolą cień i półcień.
Chyba ,że tuje są od południowego zachodu a rabata ma mieć wystawę północno wschodnią ....jeśli tak to hosty, tojeść kropkowana, zawilce jesienne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 10:13, 22 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Sylwio bardzo dziękuję za podpowiedź. Wąsko może być dlatego myślałam o rozchodnikach i do tego jakąś trawkę. Ale najbezpieczniej zacznę od wyznaczenia rabat, robię zarys części ogrodowej, gdzie co chcę umieścić i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę to zrobić bo chcemy zryć starą trawę i posiać nową trawę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:02, 23 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Samych tłustych słodkości w dniu dzisiejszym Wam życzę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Agania 10:40, 23 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć Monika, wpadam z rewizytą, a tu od razu pyszności na przywitanie

Początki poznaję tak jakby u mnie...chaszcze, budowa domu i w głowie pełno pomysłów....działka z górki, wąski pas, a tu niespodzianka u Was szybka metamorfoza i już jest ogród

Zapału Wam nie brakuje co doceniam i podziwiam, bo 40 arów to nie małe wyzwanie....w takim razie kibicuję..ogród już jest piękny, a o błędach nie piszę, jak widzę takie postępy i efekty dużej pracy

Warzywnik imponujący...skalniaczek uroczy, duża rabata żwirowa i chodniczek z kostek zaprasza do spaceru, jest już nawet altana/domek i studnię eMa dojrzałam

Brzózek możesz dosadzić do jednej sierotki, będziesz mieć brzozowy zagajnik, jak się zdecydujesz to posadź brzózki Doorenbos

Masz zdjęcia z kaskadą i oczkiem ciekawa jestem jak Wam poszło z wykończeniem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Monia81 11:17, 23 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Agatko - bardzo dziękuję za urocze słowa Ja wciąż jestem pod wielkim wrażeniem Twojego ogrodu, narobiliście się niesamowicie, ale efekt fantastyczny. Muszę pomyśleć o tych brzozach, faktycznie może mojej sierotce przydało by się towarzystwo Oczko z kaskadą jeszcze nie skończone, chcemy w tym roku się tym zająć, musimy nawieźć kamieni. Bardzo dziękuję, rady zawsze mile widziane
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies