Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o radę

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o radę

niedzwia 14:14, 10 cze 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 56
Witam,

Przy ścieżce posadzone są zimowity. W połowie czerwca zostaje po nich puste miejsce. Czym je wypełnić? Może przenieść zimowity i posadzić coś na stałe np. bukszpan?

I jeszcze jedno pytanie: czym można wypełnić miejsca miedzy płytkami i jakie zastosować obrzeża?

Widok obecny:


Widok wiosną:

____________________
Beata
Pszczelarnia 14:52, 10 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przepraszam, że wyprzedzę innych ale miałam ten sam problem. I teraz zimowity wędrują naprzód pod krzaczki albo w trawę albo na łąkę. I miałam też cebulowe koło róży (narcyzy głównie). Widziałam kiedyś zimowity koło irysów. Czy ja dobrze w dali widzę pasiekę (czy to ule warszawskie?)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
niedzwia 14:55, 10 cze 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 56
Tak to pasieka - ule warszawskie (w sumie 8 uli)
Hm to teraz zbliża się czas wykopywania zimowitów.
Powędrują zatem w inne miejsce...
____________________
Beata
hanka_andrus 15:31, 10 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja też chowam niektóre cebulowe.Na przykład żonkile i tulipany przy piwoniach,a zimowity pod hortensją.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
niedzwia 15:42, 10 cze 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 56
Z tą hortensją dobry pomysł. Mam ich kilka w ogrodzie
____________________
Beata
Gardenarium 16:53, 10 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zimowity mogą rosnąć w pachysandrze, albo niskich hostach, tak żeby było potem widać kwiaty.
A najlepiej gdzieś je wyekspediować pod drzewa, w kółka, tak jak w ogr, Bressingham, popatrz w galerii zdjęciowej

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/75-ogrody-angielskie-bressingham-gardens-jesienia

Między płytami można posadzić macierzanki, a płyty można otoczyć ekobordami lub niczym nie otaczać tylko te macierzanki mogą się nieregularnie rozchodzić w rabaty.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazynadoman... 22:25, 11 cze 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
hanka_andrus napisał(a)
Ja też chowam niektóre cebulowe.Na przykład żonkile i tulipany przy piwoniach,a zimowity pod hortensją.


Witam, że też nie wpadłam na to, zimowity ładnie kwitną ale wcześniej jajk zasychają liście to koszmar. Te pochowam pod piwonie.
____________________
Moje ustronie
an_tre 22:27, 11 cze 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Właśnie dzisiaj zastanawiałam się co z nimi zrobić dziękuję za gotowce
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
EkspertLeroy... 13:07, 22 lip 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Witam,
Z macierzanką wśród płyt to bardzo dobry pomysł Można też posadzić Niskie okrywowe Rozchodniki lub Rojniki (byłby akcent ozdobny z liści). Z roślinami cebulowymi i bulwiastymi tak już jest że posadzone w pojedynkę są ładne tylko przez chwilę. Dobrze jest je więc wysadzić pomiędzy niskimi okrywowymi roślinami, a jeszcze lepiej zimozielonymi np. Barwinek (Vinca minor), trzmielina też jest dobra na obwódki (przycinana) jednak rośnie trochę zbyt wysoka jak na towarzystwo dla Zimowitów.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
moni 20:20, 29 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
od wiosny biorę się za ogród jak usunąć istniejące drzewa(samosiewki) bo są spore?. chcę usunąć z korzeniami jak?. mieliście takie problemy. pomóżcie!!!!!.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies