Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Zimowanie bukszpanów w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowanie bukszpanów w donicach

Gardenarium 22:27, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wkopuj donic tych akurat, wykop bukszpany i zadołuj gdzieś, jak chcesz je mieć na wiosnę żywe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza74 19:11, 28 paź 2014

Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 5
Witam
mam 2 duże bukszpany w donicach. Kiedy powinnam je zadołować żeby przeżyły do wiosny czy przymrozki rzędu 0 do - 5 nie zaszkodzą im zbyt mocno. Dni są jeszcze takie ładne, że chciałabym się jeszcze nimi nacieszyć jak stoją przed drzwiami. I po przeczytaniu tego forum zwątpiłam czy im to nie zaszkodzi.

____________________
Gardenarium 07:25, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz wykop dołki takie, żeby donica weszła. Bo jak ziemia zmarznie to będzie za późno Krzewy mogą zdobić do końca listopada, o ile nie będzie stałych przymrozków, muszą byc dni bez mrozu, jak będzie już tylko mróz - owiń donice workami foliowymi (boki) zeby się za bardzo nie ubrudziły, albo wstaw bez donic. Podlej bukszpany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
catherine85 22:12, 18 cze 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Czy Filifera Aurea Nana przezimuje w murowanej, ocieplonej donicy bez dna?
Gardenarium 08:44, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nikt nie wie, a zależy to od zimy i jej temperatur oraz wiatrów mroźnych, czy była podlewana systematycznie przed zimą. I zależy od wielkości samej donicy. Od wystawy czy zaciszna czy wystawiona na podmuchy wiatru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 22:38, 02 lip 2018


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
A ja mam taki pomysł, mam ogromny ogród, który sama uprawiam, w tym roku pędraki zniszczyły mi parę arów trawnika na 35 arów trawy i wymyśliłam,że zamiast trawnika zrobię ponownie w przyszłym roku rabatę żwirową i wkopię w plastikowych donicach budowlanych-z przedziurawionym dnem bukszpany , które będę prowadzić tak cały czas, jak który urośnie za bardzo to zmienię doniczkę na większą, tym sposobem będą zimować zawsze w glebie a i ja będę mieć bukszpany, które nawet będą lepiej podlewane bo u mnie susza zawsze i piaszczysta gleba.
Co wy na to -czy to przejdzie? i czy ma to sens?
A swoją drogą jak zimują bukszpany u ogrodników?
Gardenarium 14:42, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam jedną rabatę z tak uprawianymi bukszpanami. Jest z tym mega praca. Powiem tak:
roślina zawsze ma lepiej w gruncie, bo swobodnie korzeniami szuka wody. W donicach łatwo o zasuszenie lub przelanie korzeni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 20:21, 16 lip 2018


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
czy mogłabym prosić o fotkę takiej rabaty, mimo wszystko dalej mnie kusi taki sposób prowadzenia rabaty bukszpanowej
Gardenarium 22:33, 16 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpany i cisy


Przygotowanie rabaty



Dołowanie z donicami



Jesień 2017

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:35, 16 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zima 2017/2018



Wiosna 2018 z tulipanami



Lato 2018 (bukszpanów nie widać zza donic)









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies