Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Zimowanie bukszpanów w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowanie bukszpanów w donicach

Martek 01:40, 06 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
W ziemi to w ziemi ,a donica cienka nie ?))))))Może ja nie na temat ,ale sobie napisałam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
agatanowa 17:31, 27 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Gardenarium napisał(a)

Nowa dostawa kulek



Pani Danusiu, zachorowałam na formowane bukszpany w donicach (i nie tylko), również (a może głównie) za Pani sprawą I widzę, że będę miała duuuży kłopot zimą. Stąd moja gorąca prośba o odpowiedź, gdzie Pani kupuje takie piękne bukszpany?
A cis też nie przezimuje w donicy?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 08:39, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To pytanie mi umknęło, cis też nie przezimuje w donicy. natomiast moje doświadczenia z uprawa zimozielonych w donicach wykazały że przezimuje Platycladus orientalis 'Aurea Nana' oraz kosodrzewiny, świerki serbskie też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 23:56, 27 cze 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Gardenarium napisał(a)
To pytanie mi umknęło, cis też nie przezimuje w donicy. natomiast moje doświadczenia z uprawa zimozielonych w donicach wykazały że przezimuje Platycladus orientalis 'Aurea Nana' oraz kosodrzewiny, świerki serbskie też.


Nic nie szkodzi, że umkęło. Donice wciąż czekają na docelowych lokatorów. Póki co są zajmowane przez wysadzone z działki krzaczki, tylko na czas prac przygotowujących teren.
Dziękuję za odpowiedź.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
mikaa997 10:47, 28 cze 2013

Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 15
Czy taka donica z bukszpanem może na zimę stać w drewnianym domku w ogrodzie, w którym niestety nie ma żadnego okna?
____________________
Sebek 17:14, 03 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie bardzo.....bez światła nie przetrwa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:36, 03 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie może.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nulka 13:22, 18 wrz 2013


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
mam pytanie odnośnie przezimowania drzew - już gdzies podałam iż mam w zamiarze tworzyć nowy ogród (dom w trakcie budowy) i miałam w zamiarze większe rośliny posadzić np. ambrowca, platana, brzozę ale się zastanawiam gdybym nie zdążyła im przygotować docelowego miejsca a miałabym już zakupione (na ładne okazy trzeba składać u mnie zamówienia) czy można je przezimować zakopane w donicy w ziemi i okryte od góry kopczykami np. z kory? w ogrodnictwie jestem laikiem (mam coś tam przy obecnym domu) im więcej czytam ogrodowisko tym bardziej zdaję sobie sprawę że nic nie wiem i popełniłam wiele błędów (np. agrowłoknina - szmata pod thujami ) a może lepiej poczekać z wszystkim do wiosny
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 15:48, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jesienią są rośliny głównie kopane, z poucinanymi korzeniami więc trzeba je zakopywać bez donic a potem przesadzać.

Jeśli są to drzewa, które rosły w donicach - można je zakopać z donicami. Plus kopczyk jak zrobi się zimno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 21:59, 18 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)


Jedynym sposobem jest wstawienie z donicami do chłodnego garażu lub zimnej szklarni
lub zakopanie z donicą do ziemi - tak udawało mi się przetrzymać przez lata kaczory i piramidy, zanim je wsadziłam. Zakopane były do połowy i obsypane wykopaną ziemią.



Danusiu a tuje smaragd i jodła górska compacta też powinny być dołowane? Wiem, że młode przyrosty jodły są wrażliwe na kwietniowe przymrozki. Nie wiem jak radzi sobie w donicy.


Zastanawiam się czy nie rozebrać dołu tych donic(nawet dwóch dolnych rzędów), w których rośnie bukszpan i ich nie wkopać na ile się da - podobnie jak Ty robiłaś (zdaje się tylko 30cm, bo ogród jest na garażu). Może wtedy będą miały większe szanse na przetrawanie.
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies