Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Zimowanie bukszpanów w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowanie bukszpanów w donicach

Gardenarium 10:02, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Ale śliczne to ostatnie zdjęcie Danuś. Wszystko co najpiękniejsze może być w ogrodzie.
Bukszpany tak dostojnie wyglądają w donicach .


One stały na stawie, bo wtedy akurat panowie robili schody, ale nawet tam pasowały
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:03, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można Sebku, ale mniej roboty jest z dołowaniem w donicach, tylko umyć donice.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 23:48, 17 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Można Sebku, ale mniej roboty jest z dołowaniem w donicach, tylko umyć donice.

Jak są plastikowe to jasne, a jak się ma takie jak Twoje to tylko je głaskać można i podziwiać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagna 20:16, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ja moje dam na poddasze nieogrzewane. Mam nadzeję, że przezimują ładnie.
Natomiast nie iwem co zrobić z małymi bukszpanami które mam w wielodoniczkach. Czy takie poddasze jest ok? CZy jeszcze jakoś je zabezpieczyć? Bo taka wielodoniczka to nie ma wiele ziemi, więc ochrona chyba też nie najlepsza. A czytałam, ze za młode sa na wkopanie do gruntu.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 21:48, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz je zadołować w gruncie a potem przykryć stroiszem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grama 12:29, 25 lut 2012


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Czy już można wystawiać bukszpany w donicach? Zimowały w piwnicy.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Jagna 17:41, 25 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ja moje juz mam na zewnątrz w ciagu dnia a wieczorem jak czuję, że spadnie poniżej zera to okrywam gruba fliseliną.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 14:10, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że można - już nie ma takich mrozów jak były
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mnbv 22:18, 05 mar 2012

Dołączył: 29 wrz 2011
Posty: 33
He heh pierwszy raz się spotykam z uprawą bukszpanu jako rośliny jednorocznej Ciekawe dlaczego umiera w ocieplanych donicach skoro w gruncie ziemia i tak zamarza niekiedy na metr. A może to kwestia przesuszenia w czasie roztopów czy przedwiośnia.
____________________
Gardenarium 00:36, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niekoniecznie, bo podlewam jak jest odwilż. Korzenie w ziemi jednak są bardziej chronione. Tak jest niestety, w donicy ma gołe korzenie, a warstwa styroduru jest niewystarczająca.
Zakopane z donicami zimują. Sama bym chciała wiedzieć dlaczego tak się dzieje, bo też mi się nie uśmiecha wymiana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies