Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Lifting plastikowej donicy na balkon

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting plastikowej donicy na balkon

maed 21:18, 07 mar 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Jestem na etapie urządzania balkonu córki. To mieszkanie w przedwojennej kamienicy i w grę wchodziły tylko lekkie donice. Ze względów finansowych zostały zakupione tanie donice z pcv. Chciałabym je teraz trochę podrasować.
Donice wyglądają tak:

To co mi przychodzi na myśl, to okleić je plecionką z trawy lub sznurkiem. Może ktoś już robił coś podobnego, a może podpowiecie jeszcze inny pomysł?


Edyta
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Joanna___ 22:15, 07 mar 2017

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Moim zdaniem nie rób z nimi nic,bo są ok.Jak dobrze przemyślisz kompozycję roślin to będą super podrasowane.Acha,czy to nie jest czasem tylko osłonka?
____________________
agapant 22:47, 07 mar 2017


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1308
Ja ostatnio też dałam nowe tchnienie starej plastikowej doniczce.

____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
maed 18:39, 08 mar 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Na zdjęciu jest osłonka, ale kupiłam razem z wkładem czyli wewnętrzną donicą.
Wymyśliłam jeszcze jeden sposób: posmarować wikolem i na to cienka warstwa piasku. Najpierw wypróbuję na jakimś małym plastikowym pojemniczku i zobaczę co wyjdzie.
Aga, Twoja doniczka w nowym wcieleniu prezentuje się rewelacyjnie. Czym ją potraktowałaś?
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Mozaikowa 22:16, 21 mar 2018

Dołączył: 19 mar 2018
Posty: 3
Witam
ja moje plastikowe oklejałam jutowym sznurkiem. Niczym więcej ich nie zabezpieczałam. Pozostały lekkie, co miało dla mnie znaczenie, no i sznurek był dodatkową warstwą izolującą, chroniącą przed parowaniem wody. Przy mocno slonecznym stanowisku to bardzo ważne. Sprawdziły się bardzo dobrze, wisiały na balkonie bardzo wietrznym i bardzo nasłonecznionym, deszcz po nich zacinał i po jednym sezonie wciąż wyglądają jak nowo zrobione



Gardenarium 09:13, 22 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super pomysł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
juszczykm7 23:01, 08 cze 2018

Dołączył: 08 cze 2018
Posty: 3
Z tym sznurkiem to genialne! Ja myślę, o zrobieniu sobie takich "doniczek" na mięte, bazylie i tego typu rzeczy z butelek po napojach. Jedyne co mnie powstrzymywało, to estetyka. a te sznurki to świetny pomysł. Dzięki za inspirację
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies