Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Zacieniony taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacieniony taras

evelina 19:40, 26 mar 2017

Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam taras w bloku na 1 piętrze. Moim marzeniem jest zrobić z niego zielony zakątek i zyskać na nim trochę prywatności. Pierwotnie był on pokryty płytkami ceramicznymi, ale w zeszłym roku zdecydowaliśmy się na ułożenie drewnianej podłogi (modrzew syberyjski). Wyszło nieźle, ale do zielonego zakątka brakuje nam jeszcze zieleni
Nie za bardzo znam się na roślinach ani tym bardziej na projektowaniu zielonej przestrzeni, więc chciałam zwrócić się do Was, drodzy Forumowicze, jako do profesjonalistów, o podpowiedź w zagospodarowaniu tej przestrzeni...
Przez większość dnia taras jest zacieniony, jednak latem, przez kilka godzin mamy słońce przy barierkach i do połowy długości tej szklanej ściany.

To co mi chodzi po głowie:
- zasłonięcie tego mlecznego przeszklenia zieloną ścianą (pnącza - tylko na czym podparte?)
- bardzo podobają mi się trawy
- chciałabym, aby stworzyła się spójna kompozycja, a nie kilka doniczek losowo ustawionych
- jedynym pomysłem jaki mam to zrobienie drewnianych donic (wzdłuż ścianki ze szkła) o szerokości 60cm, z tego samego materiału co taras - czy nie będzie zbyt monotonnie?
- trochę osłony od strony barierek - czy donice wiszące, czy bardziej stojące i posadzenie wyższych roślin?
- uwielbiam rośliny kwitnące, ale wiem, że możliwości są ograniczone ze względu na mały dostęp słońca

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi



Gardenarium 19:31, 20 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AnetaBer napisał(a)
Witam serdecznie

Na forum trafiłam przez przypadek. Szukam pomysłu na mój taras. Mam go od trzech lat, zawsze w skrzynkach miałam pelargonie.

W ubiegłym roku zdecydowałam się na trawy, ale to dalej nie to co mi się podoba. To że noga jestem w takich sprawach to już inna bajka.
Bardzo podobają mi się wszelakie skrzynie z iglakami. Na wieloletnie, nie mam co liczyć, bo mąż na żadne skrzynie się nie zgodzi.

Kupiłam skrzynki drewniane (8szt,różnej wielkości), może ktoś podpowie co mogę w nich posadzić oprócz pelargonii. A tak wygląda mój taras.

Z góry bardzo dziękuję


Niestety brak zdjęć i pelargonie od północy to niedobry pomysł. Raczej niecierpki, fuksje, ew. petunie. Plus bluszcz biało-zielony lub żółto-zielony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnetaBer 19:38, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21
Zdjęcia tarasu i skrzynek. Dodalam w poprzednim poście, ale ich nie dodało.

Dziękuję za przeniesienie wątku.
____________________
Zacieniony taras
AnetaBer 19:56, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21
____________________
Zacieniony taras
AnetaBer 19:56, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21
____________________
Zacieniony taras
Gardenarium 07:39, 21 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To duży balkon, postawienie tylko skrzynek to za mało - nieproporcjonalnie. Powinny być jeszcze chociaż jedna skrzynia drewniana np. żeby pasowała i pobielona.
Można posadzić miniaturowe drzewka, pod nimi kwiaty sezonowe, następnie trawy a dopiero kwiatki. Same tylko kwiaty to za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:43, 21 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może tutaj ? http://www.ogrodowisko.pl/watek/3757-galeria-zwycieskich-aranzacji-w-donicach

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1609-wianki-dekoracje-na-wielkanoc-i-obsadzanie-skrzyneczek?page=35
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnetaBer 08:07, 21 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21
Będę chciała wykorzystać też kamienne donice, które już mam.
Bardzo podobała mi się u Ciebie, brzoza na pniu. Muszę poszukać jeszcze raz, sprawdzić wielkość skrzyni.
Kompozycja skrzynek z drugiego linku piękna, na pewno wykorzystam.

Jeszcze pytanie, czy hortensje utrzymają się w tych skrzynkach?
____________________
Zacieniony taras
Gardenarium 09:46, 21 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje wytrzymały w donicach dość wąskich. Mam na myśli hortensje bukietowe, ogrodowe na pewno zmarzną lub nie zakwitną.

Tutaj miałam właśnie w 2015 roku bukietowe i ogrodowe. Ogrodowe zmarzły

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy?page=9

Teraz mam klony w większych donicach a w mniejszych hortensje bukietowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnetaBer 23:06, 21 kwi 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 21

Pomimo zimna, pierwsze zakupy zrobione. Chyba czuje wiosnę
Hoetensja

Bukszpany
____________________
Zacieniony taras
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies