Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Ogrodzenia metalowe, drewniane, inne

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodzenia metalowe, drewniane, inne

sierotka 22:32, 06 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Nie widzę takiego tematu może się przyjmie
Chcę ogrodzić działkę płotem ze sztachet ,działka ogrodzona jest siatką jak to zrobic nie zdejmując siatki?
Wrzucajcie swoje ogrodzenia na foteczkach
Podzielcie się wiedzą tak krok po kroku
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
agnieszka_m 06:33, 07 kwi 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Też jestem zainteresowana tym tematem

czeka mnie grodzenie w tym roku lub wiosna za rok
____________________
Mój mały ogródeczek :).
kaz32 19:15, 02 kwi 2018

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Zastanawiam się z czego zrobić podpórki dla pnączy żeby mogły się wspinać po pocie? Płot z betonowych płyt. Jest go kilkaset metrów, na działce przemysłowej. Myślałem o rozpięciu na płocie siatki leśnej co o tym myślicie?

[zmoderowane]
Gardenarium 08:37, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomiędzy szczeliny wciskaj gwoździe lub podobne coś i do tego przywiązuj. Robienie siatki? - będzie bardzo brzydko i będzie to widoczne. Płot sam z siebie jest już wystarczająco szpetny, aby go jeszcze dodatkowo oszpecić

Należy go tak obsadzić gęsto, aby pnącza szybko go zasłoniły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna101 17:46, 15 maj 2018

Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 2
Mnie się strasznie podobają ogrodzenia modułowe. To takie proste formy i bardzo mi się podoba jak pomiędzy są takie kamyczki wrzucone w przęsła.Ostatnio wypatrzyłam takie ogrodzenie [reklama] w firmie [reklama],no chyba się skuszę.
kaz32 15:29, 12 cze 2018

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Zaraz po rozwieszeniu będzie jeszcze gorzej, racja, nie pomyślałem o tym. Jak pnącza się rozrosną to będzie już tylko zielony płot, obsadzony bluszczem nawet całoroczny. Tego jest b. dużo do wtykania pojedynczo. Są specjalne siatki do pnączy, zielonkawe, plastikowe, ale taka siatka chyba była by mocniejsza.
Bazant 22:19, 03 lip 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Nie lubie zdecydowanie takich surowych, zimnych ogrodzen. Moze rzeczywiscie pomoga rosliny, ale one tez jednak dzialaja niekorzystnie na taka elewacje z czasem. Moze jednak czas pomyslec o zmianie... drewniane ogrodzenie wcale nie musi byc kosztowne, a jednak zawsze wyglada dobrze. I co najwazniejsze jesli sie je pielegnuje to moze byc naprawde dlugotrwale. Nasz płot ma juz 8 lat - w tym roku malowałem belki impregnatem [] po kilku latach przerwy i znowu wyglada jak nówka. A ja mam spokoj na kolejnych 9 lat
kaz32 17:27, 09 lip 2018

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Pnącza będą niekorzystnie działać na ten płot - możesz rozwinąć? Drewniane ogrodzenie na pewno jest fajne, ale ja nie chce zmieniać ogrodzenia.
noether 09:07, 14 cze 2020

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 17
Mam pytanie które wydaje mi się mega trywialne, ale jakoś nie mogę doszukać się odpowiedzi.

Mieszkam na podmiejskim osiedlu "bliźniaków", domek przy domku, sklejone ze sobą malutkimi ogrodami otoczonymi siatką. Mało tu prywatności, więc myślę o ogrodzeniu się od sąsiadów chociaż z jednej strony jakimś płotem lamelowym lub innym (nie znam zbytnio rynku).

I tu pytanie: w jaki sposób konserwuje się taki płot od strony sąsiada?

Jeżeli możecie poradzić jakieś fajne ogrodzenia (inne niż te marketowe, które już znam) to będę wdzięczna za pomysły. Nie musi być jakoś ultra tanio - wygradzając tylko jedną stronę, to byłoby wszystkiego może jakieś 10m.
Gardenarium 20:32, 22 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Malujesz z obu stron przed zamontowaniem a potem wszystko zależy od stosunków s sąsiadem, albowiem aby wejśc na jego posesję, potrzebujesz zgody. A więc pytanie: w jaki sposób konserwuje się taki płot od strony sąsiada?

- nie znam odpowiedzi, bo nie wiem jakiego masz sąsiada. Malujesz, to oczywiste, ale ze swojej strony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies