Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Petunie, surfinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunie, surfinie

Guska48 20:56, 30 maj 2018

Dołączył: 30 maj 2018
Posty: 1
Witam wszystkich,jestem tu nowa i odrazu mam pytanie.Co im dolega?kupione 3 tyg temu piękne kwitnące.Choroby ani szkodników nie widać.Brak nawozu?
KasiaNowak 22:15, 15 lip 2018

Dołączył: 15 lip 2018
Posty: 1
Dobry Wieczór
mam surfinie od maja i wszystko było ok. Od jakiegoś czasu surfinie zasychaja ,wydaje mi się ,że od korzeni.Pojawiły sie czarne kropki na kwiatach. Kwiaty są od strony południowej , nasłonecznienie jest duże. Podlewam dwa ray na dzieńi nawożę.
Co się dzieje i co należy kupić aby znowu wyglądały pięknie - proszę o pomoc
Gardenarium 14:36, 23 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ściąć, podnawozić magiczną siłą do roślin balkonowych. Albo odbije, albo wyrzuć jak nic nie wypuści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agusza 19:22, 13 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2018
Posty: 5
Witam, jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość Chciałam zasięgnąć porady czy moje surfinie uda się jeszcze uratować. Rosną na południowym balkonie, słońce jest od rana do zachodu. Początkowo pięknie rosły i kwitły, ale od kilku dni marnieją w oczach;/ Obecnie panują u mnie niemiłosierne upały, wiatru też raczej nie ma. Teraz w te upały podlewam je wieczorem i czasami trochę rano.Ogólnie zawsze co 2-3 podlewanie jest z nawozem do surfini. Objawy : rośliny są oklapnięte,zwiędnięte; niektóre liście są żółte; kwiatów niewiele, w porównaniu z tym co było (trudno mi je obrywać, bo balkon jest na I piętrze). Ściągnęłam je ze słońca, podstawiłam pod ściana i zacieniłam - nie wiem czy to dobrze?! Chciałam się dowiedzieć czy to stan przejściowy czy coś im dolega?
Z góry dziękuję za porady

hankaandrus_44 19:19, 29 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
O ile mnie pamięć nie myli: Każdy kwiatek po przekwitnięciu trzeba uszczknąć z zawiązkiem owocu-nasiennika. Inaczej petunie wysilą się w pierwszym porywie na produkcję nasion, a nie kwiatów. Stąd łysieją od korzeni a nie wydają nowych przyrostów.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
SylwiaBe 21:27, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Cześć, tak jak Hania pisze - trzeba po przekwitnięciu uszczknąć kwiatki, robimy to na bieżąco, wtedy nasze surfinie będą gęsto i pięknie kwitnąć. Co roku mam je na parapetach oraz wiszące w amplach. To moje ulubione ulubione kwiatki
Tu zdjęcie tegorocznej, jak przyjdą zapowiedziane przymrozki schowam ją, ale na razie cieszy oko od kilku dni
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Szatynkakaro... 20:54, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 3
Pomocy. Kupiłam surfinie na początku miesiąca i coś się nie dobrego z nimi dzieje. Kwiaty są oklaple i liście też. I kwiaty i liście są lepkie. Nie zauważyłam mszycy. Co robić
Szatynkakaro... 20:56, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 3
Szatynkakaro... 20:57, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 3
Nawoz co drugi dzień. Słońce jest praktycznie cały czas z tej, strony. Pomocy
Ana777 09:43, 19 lip 2021

Dołączył: 19 lip 2021
Posty: 1
Witam wszystkich! Potrzebuję pomocy, mam nadzieje że uda mi się uratować moja surfinie. Przesyłam zdjęcia. Czy ktoś wie co to może być za choroba. Z góry bardzo dziękuję za jakie kolwiek informacje i wskazówki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies