Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Petunie, surfinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunie, surfinie

Joanka 21:45, 02 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Moich już nie ma.......

Nie poradziły sobie z pogodą







____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
an_tre 21:47, 02 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
u mnie kwitnie jeszcze kilka samosiejek, jutro o ofotkuję
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
waska 20:21, 19 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ale piękne
co roku mój tata obsadza podwórko i parapety syrfiniami
Kupilam kiedyś mu w Otmuchowie ta pełną fioletowa z nadzieją na nasionka i nic ani jednego
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Joanka 20:10, 27 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820





____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joanka 20:12, 27 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820



____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joanka 20:15, 27 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820





____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 20:01, 18 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamilka napisał(a)
W tym roku chciałabym obsadzić taras czymś innym niż pelargonie, które już mi się nieco znudziły .
Błądząc po necie trafiłam na million bells i szczerze mówiąc urzekły mnie ilością kolorów. zastanawiam się nad posadzeniem po kilkanaście kolorów z tej palety.
Chciałabym osiągnąć efekt zbliżony do tego na zdjęciu

Ponieważ nie miałam doczynienia z surfinią, mam pytanie odnośnie pielęgnacji. Na powyższej stronie wyczytałam , że te roślinki są wrażliwe na brak żelaza. Czy stosując nawożenie takie jak do pelargonii, osiągnę podobny efekt ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:16, 18 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Surfinia to jedna z odmian petunii. Mnie się zdaje, że Million Bells to nie surfinia a petunia, jeszcze istnieje rodzaj Calibrachoe (kuzynka petunii także) też z taką odmianą o nazwie Million Bells. Jest ona bardziej wytrzymała niż petunia..

Wymagania glebowe PH 5,5-6,5, najlepiej dodać granulek chłonących wilgoć, bo jest wrażliwa na braki wilgoci.

Raczej nawozy dla pelargonii nie nadają się, najlepiej stosować nawozy specjalistyczne dla petunii.
Często producenci takie sprzedają. Musi być wieloskładnikowy i dużą zawartością żelaza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 19:34, 24 sty 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Ja w tym roku też wysieję własne. Kupiłam nasionka i teraz pytanie: chodzi mi o przewieszające kwiaty więc chyba raczej surfinie ale mam nasionka "petunii zwisłej". Na paczce łądne przewieszając eisę kaskady kwiató tylko czy skoro petunia to będzie się przewieszać czy tylko surfinie tak mają?
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 22:13, 24 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Petunia też po jakimś czasie ma pędy lekko zwisające. Uprawiam je co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies