Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski żywopłot

oczarna

Dodany 16:41, 18 kwi 2017
Pani Danusiu, czy tuja "Fastigiata" na żywopłot wysoki, wąski, ładnie zielony to lepszy pomysł od tuji "Smaragd" czy nie. Którą polecałaby Pani bardziej?
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 19:15, 12 kwi 2019
Kinimod napisał(a)
Pewnie niejedna osoba zaczyna wpis słowami "Przejrzałem już cały internet" Ja nie będę inny, gdyż konkretnej odpowiedzi wprost nie otrzymałem nigdzie.

Przede mna posadzenie żywopłotu wzdłuż działeczki w szeregowcu. Teren 7mx15m i potrzebuje posadzić coś wzdłuż dłuższego jednego boku. Szukam chyba thuji takiej która jest najwęższa w średnicy nawet po latach, gdyż nie chcę zawęzić już wąskiej działki.
Proszę o podpowiedz nazw, bo popularny Szmaragd, czy Brabant to jednak za szerokie jak dla mnie.

Uprzejmie proszę o podpowiedzi.

Najwęższa jest Thuja 'Smaragd" -węższej tui nie ma.
Z cisów odmiany kolumnowe. Wpisz "Taxus odmiana kolumnowa" w google i coś na pewno wybierzesz. Da się, internet jest kopalnią wszelkich informacji.

Brabant się nie nadaje na nic. To śmieciowata tuja.

Jeszcze jest podobny wątek - żywopłot na wąski pasek terenu https://www.ogrodowisko.pl/watek/4375-zywoplot-na-waski-pasek-terenu?page=2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies