Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski żywopłot

oczarna 16:41, 18 kwi 2017

Dołączył: 07 kwi 2017
Posty: 2
Pani Danusiu, czy tuja "Fastigiata" na żywopłot wysoki, wąski, ładnie zielony to lepszy pomysł od tuji "Smaragd" czy nie. Którą polecałaby Pani bardziej?
Gardenarium 19:15, 12 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kinimod napisał(a)
Pewnie niejedna osoba zaczyna wpis słowami "Przejrzałem już cały internet" Ja nie będę inny, gdyż konkretnej odpowiedzi wprost nie otrzymałem nigdzie.

Przede mna posadzenie żywopłotu wzdłuż działeczki w szeregowcu. Teren 7mx15m i potrzebuje posadzić coś wzdłuż dłuższego jednego boku. Szukam chyba thuji takiej która jest najwęższa w średnicy nawet po latach, gdyż nie chcę zawęzić już wąskiej działki.
Proszę o podpowiedz nazw, bo popularny Szmaragd, czy Brabant to jednak za szerokie jak dla mnie.

Uprzejmie proszę o podpowiedzi.



Najwęższa jest Thuja 'Smaragd" -węższej tui nie ma.
Z cisów odmiany kolumnowe. Wpisz "Taxus odmiana kolumnowa" w google i coś na pewno wybierzesz. Da się, internet jest kopalnią wszelkich informacji.

Brabant się nie nadaje na nic. To śmieciowata tuja.


Jeszcze jest podobny wątek - żywopłot na wąski pasek terenu https://www.ogrodowisko.pl/watek/4375-zywoplot-na-waski-pasek-terenu?page=2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies