Gdzie jesteś » Forum » Róże » Usunięcie korzenia bardzo starej róży

Pokaż wątki Pokaż posty

Usunięcie korzenia bardzo starej róży

77marjo 17:23, 27 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 14
Witam jestem tu nowy. Pozdrawiam wszystkich.
W moim ogrodzie jest bardzo stary krzak róży.
Chciałbym go usunąć i posadzić w to miejsce cos innego.
Możecie mi powiedzieć jak duży może być korzeń ? Czy bede musiał głęboko kopać ?
Wyglada na masywny ale nie mam pojęcia ile go jest pod ziemia.
Na zdjęciach krzak . Mydełko w płynie położyłem żebyście mogli sobie wyobrazić wielkość .
Pozdrawiam i dzieki z góry !
Marjo
hanka_andrus 18:25, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wg mojej wiedzy, korzenie mogą być nieskończenie głęboko. 2 m w głąb co najmniej. Kiedyś rugowałam taką różę z rabaty - bez łomów, piły i siekiery nie da się.
A może szkoda ją usuwać? Dosadziłbyś coś przed korzenie dla zasłonięcia pnia i byłaby piękna rabata. Masz może zdjęcie kwitnącego krzewu?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
77marjo 19:38, 27 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 14
Dziękuje za odpowiedz.

Tylko takie znalazłem z 2011 roku. Zamazalem twarze znajomych bo po co maja iść w sieć bez ich zgody.
I jeszcze drugie wrzucam jak larwy motyla zjadaja moja róże jako ciekawostkę .
Mój pomysł to posadzić w to miejsce bialy i różowy bez. Bo ładnie pachnie i można wstawić do wazonu.


hanka_andrus 20:06, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na larwy jest sposób, ale Twój ogród, Twój wybór. Róża wygląda na piękną, ale nie każdy lubi kłujące w ogrodzie. Bzy też lubię! Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasiek 21:43, 27 kwi 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekna ta roza jest, bardzo lubie takie porcelanowe. Gdybys o nia odpowiednio zadbal to bylaby niewatpliwie najpiekniejsza ozdoba ogrodu. Tym bardziej ze to stara odmiana...Ale tak jak Hania napisala, Twoj ogrod, Twoja decyzja. Bzy ladne ale tylko na chwile, pomysl czy nie dalbys sie przekonac
Sprobuj z tej rozy zrobic kolejne, moze wciagnie Cie to ? Bede tu zagladac bo jestem ciekawa jaka decyzje podejmiesz.

p.s Mamy tu na Ogrodowisku znawczynie roz, moze odgadna nazwe tej pieknotki?
____________________
Bawarka
77marjo 09:04, 28 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 14
No dziewczyny dalyscie mi do myślenia
Ja byłem przekonany ze z tego krzaku nic nie będzie a do bzu mam sentyment tez bo tam gdzie sie wychowałem rósł bez.
Nie wiedziałem ze można zrobić z niej kolejne. Muszę sie rozejrzeć na forum. Dam znać co dalej z krzakiem. Dzieki
MariuszG 19:51, 28 kwi 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
77marjo, jeśli lubisz bzy, to może zostaw różę, posadź jej do towarzystwa lilaki palibin i clematisy . Będziesz miał pięknie, zachowasz róże i będziesz miał bzy.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
77marjo 20:40, 28 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 14
MariuszG a mogą być blisko siebie?
Anda 11:52, 29 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bzy wypuszczają odrosty. Nie wiem, czy to dobry pomysł. Po pierwsze, bzy blisko płotu, jeśli sąsiad za płotem, to nie wiem, czy będzie zadowolony z odrostów bzu u siebie. Po drugie, w bliskiej odległości bez może utrudnić róży życie. Bzy to duże krzewy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
77marjo 17:13, 29 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 14
Na razie zebrałem kilka nasion i spróbuje je wykiełkować . Jesli sie uda to dosadze obok tej róży .Są takie odmiany bzu co rosną jak małe drzewka i być może cos takiego kupię i posadzę w innym miejscu. Może między te iglaki ?
Jak dotąd to mam doświadczenie małe bo posadziłem te 3 tuje i wyhodowałem szczypiorek z cebuli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies