Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bardzo proszę o porady!!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Bardzo proszę o porady!!!!

Anulka 07:52, 05 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
dzięki, tak właśnie zrobię! Czyli jeden problem z głowy A wasze pomysły na największa rabatę i 2 mniejsze? Czy macie klony kuliste lub wiśnie umbra w ogrodzie? łatwe są w pielęgnowaniu?Myślę o zakupie 3 sztuk.
AgaCzek 09:29, 05 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Tu masz wątek o umbraculifera
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1036-prunus-cerasus-umbraculifera-wisnia-osobliwa-odm-kulista

A tu o klonie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3178-klon-globosum-acer-platanoides-globosum

My w tym tygodniu właśnie kupowaliśmy drzewko - najlepiej przyjrzeć się i jednemu i drugiemu i zadecydować co się bardziej podoba. My bardziej chcieliśmy klon a jak odwiedziliśmy kilka szkółek to zakochaliśmy się w umbraculiferze i ją właśnie kupiliśmy W szkółkach swoje poglądy można zweryfikować

O pielęgnacji tego drzewka nic nie napiszę bo znam tylko teorię z forum - praktyka jeszcze przed nami
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Toszka 09:38, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na pewno od ulicy bym nie sadziła buksów. Zwierzęta obsikają i będzie tragedia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 11:16, 05 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Czyli posadzić chyba same drzewa(3 szt)na pniu i trzmielina na trelinkę aby ją zasłoniła, tak? A bukszpany może dać na inna rabatę zdj. nr 3 i 4? Myślałam aby posadzić 3 sosenki na pniu, miedzy nimi bukszpany, przy samym płocie miskanty Gracillimus" lub Silberspinne i zdało by się dodać trochę koloru może rozchodniki? albo szałwia wzdłuż palisady? Dobry pomysł?
Toszka 12:28, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
szałwia da radę. Posadź rozchodniki, bo ładnie wyglądają i są niekłopotliwe.
Dosadź trawy. Ma być niekłopotliwie i elegancko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 12:34, 06 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
To jest moją malutka rabata strona północna, cień przez cały dzień, co mogłabym posadzić pod oknem? czy hortensja dała by sobie rade? do tego kule bukszpanowe? Hortensje posadziłabym tak w rogu północno wschodnią strone.


Toszka 14:27, 06 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A wymiary rabatki? Jakaś maleńka się wydaje. Wymiary podaj
I jeszcze jedno, może mi umknęło, przepraszam - gdzie ty mieszkasz? Rejon? Strefa przemarzania? To podstawowe informacje.
Druga rzecz - jaki styl ogrodu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 17:12, 06 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam wymiary rabaty szerokość-1 m
długość- 2,90 m
No nie jest za wielka, ale muszę coś wsadzić bo bardzo smutno na tej rabacie, rośnie jałowiec szczepiony na pniu ale nie wiem czy go nie wykopać i dać na inna rabatę
Woj. świętokrzyskie natomiast strefa przemarzania 6 b
Toszka 17:38, 06 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pierwsze pytanie to jak ze spadającym śniegiem.
Czy wewnątrz rabaty jest dużo cementu.
Czy rynna ma odpływ na tą rabatę?
Jaka tam jest ziemia?

pomijam powyższe pytania

Posadź trzy lizaki (kulki na pniu). Najlepiej cisowe. Druga opcja buksowe ew. trzmieliny.

Jałowiec jest wybitnie światłolubny i to nie miejsce dla niego.

Odnośnie hortensji. Teoretycznie może na rogu rosnąć, ale z braku śłońca może słabo kwitnąć. Jedyna opcja to hortensja ogrodowa. Tej będzie tam bardzo dobrze. Polecam z serii "Together You&Me", które kwitną na jednorocznych gałązkach. Mniejsze ryzyko konsekwencji szkód mrozowych.
Przy schodach możesz posadzić 3 kule bukszpanowe, ale ja proponuję w stopach lizaków posadzić hakonechloa (w wersji zielonych lizaków żółta, a w wersji trzmieliny zieloną). Ewentualnie dosadzić zawilce jesienne. Nic więcej. Skromnie i elegancko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 11:55, 07 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam,ziemia raczej gliniasta, nie ma dużo cementu natomiast jest odpływ z rynien do tysiączki widać własnie na zdjęciu rury więc chyba odpuszczę posadzenie hortensji w rogu, za mało może mieć miejsca.Posadzę tak jak radzisz 3 kule na pniu i uzupełnię trawą hakone...Jałowiec zostanie wykopany. A czy pod żwirek dawać matę? Czy po prostu odchwaścić dobrze rabatę posadzić roślinki i nasypać żwirek?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies