Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum'

Anaim 08:48, 01 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Niedawno posadziliśmy przy wejściu na naszą dzialeczke dwa klony globosum. Wiem ze trzeba korygować ich koronę, ze inne kuliste drzewa lepiej trzymają się w ryzach. Ale zawsze chciałam takie drzewka i mam. Pytanko takie, bo natrafiam na sprzeczne info. Kiedy przycinać klony, jak często. Przeczytałam ze te klony tylko na jesień się tnie. Prawda?
Następnie. Po posadzeniu do ziemi kloniki pięknie się zazielenily. Maja ładne listeczki. I najwyraźniej spodobały się mszycy. Kilkanaście muszek jest na klonikach. Coś z tym zrobić?
____________________
ele2001 14:25, 01 maj 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ten klon ma ponad 10 lat wcale tak często ie trzeba ciąć sporadycznie poza obręb kuli wyrastają pojedyncze gałązki wtedy wycinam kiedy to potrzebne bardzo lubie te klony - mszyce w tej chwili opryskałbym decisem nie widze konieczności uzycia silniejszych środków pozdrawiam
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Anaim 16:04, 01 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Klon przeeeeepiekny. Ja też uwielbiam to drzewko. Moje póki co mega wysokie i korony małe kuleczki.
przy czym jeden troszkę nie bardzo foremny . Dlatego zastanawiałam się czy i kiedy go dziabnac.
Dzięki za rady. Na razie tej mszycy malo. Nie wiem czy czekać czy już ingerować
____________________
Gardenarium 19:35, 01 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już ingerować, bo nakłute przez mszyce listki, zaczną się zwijać i odkształcać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anaim 11:36, 02 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Ok, zatem zabieram sie za opryski ))
____________________
malwes 14:42, 27 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Czy może wiecie kiedy można przesadzać te klony. Ja mam ochotę przenieść swojego w inne miejsce (był wsadzony rok temu) i nie wiem czy teraz to dobry moment? Boję się jesieni, bo nie wiem czy zdąży sie znów ukorzenić....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Sebek 19:41, 28 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W tym wątku znajdziesz odpowiedzi jak to wykonać
http://www.ogrodowisko.pl/watek/524-przesadzanie-starszych-drzew

Gorzej jest z liściastymi, bo liście mogą zostać uszkodzone przez słońce. Musiałabyś je cieniować, intensywnie podlewać i przesadzić z dużą bryłą. Ja bym zaczekał do jesieni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malwes 20:44, 30 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Sebek napisał(a)
W tym wątku znajdziesz odpowiedzi jak to wykonać
http://www.ogrodowisko.pl/watek/524-przesadzanie-starszych-drzew

Gorzej jest z liściastymi, bo liście mogą zostać uszkodzone przez słońce. Musiałabyś je cieniować, intensywnie podlewać i przesadzić z dużą bryłą. Ja bym zaczekał do jesieni


Sebek - a nie bałbyś się, że nie zdąży się ukorzenić?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 18:21, 02 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesień jest znacznie bezpieczniejsza niż pełna wegetacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agakam 15:05, 09 lip 2013

Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 9
Wczoraj posadziłam dwa klony Globosum szczepione na 2,20. Proszę o wskazówki odnośnie ich pielęgnacji, czy je przycinać (jeżeli tak to wiosną czy jesienią) i w jaki sposób.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies