Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bardzo proszę o porady!!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Bardzo proszę o porady!!!!

Toszka 12:37, 07 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poczytaj na forum jak to żwir utrudnia życie. same kłopoty, chwasty wrastają, kamień się zapada etc.
Hakonechloa przykryje ziemię i nic nie będzie widać. Nie dawaj żwiru. Tak od serca radzę. Szmata dusi korzenie, nornice buszują jak w nornicowym raju, korzenie idą po wierzchu, a rosliny nie maja się jak rozrastać. Jest o szmacie watek ze zdjęciami poglądowymi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 19:29, 07 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Tylko przeraża mnie kwestia wyrywania chwastów ta rabatka pod oknem jest mała , ale jak mam pomyśle o plewieniu tej największej rabaty gdzie będą same klony lub wiśnia szczepiona na pni( 3 szt.) i nic po za tym to mnie przeraża
Toszka 19:50, 07 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Anulko, plewienie chwastów wpisane jest w ogrodnictwo. Zapewne teraz ci ciężko uwierzyć, ale po kilku latach, z pomocą żywopłotu i po systematycznym wyrywaniu chwastów jest ich tysiąc razy mniej. Mozna ściółkować korą, skoszoną trawą, systematycznie "przelecieć" (wzruszyć ziemię) grabkami lub pazurkami i na bieżąco małe chwasty są wyrywane. W trawniku chwasty, przy częstym, regularnym koszeniu też w większości pasują.
A żwir jest złudny. Poczytaj wątki. Pielenie w nim to zmora, a tym bardziej z matą pod spodem. Nasiona wpadają pomiędzy żwir, zapuszczają korzenie poprzez matę i wyrwanie ich jest w praktyce niemożliwe.

Mam sporo hakonechloa i powiem ci w sekrecie, że chwasty chyba jej nie lubią

Poświęć czas i przeczytaj wątek Anbu. Zdziwisz się ile się nauczysz

Oczywiście, jeśli chcesz żwir to twój wybór. Ja jedynie pomagam, podpowiadam, radzę i pokazuję drogę. Co ty z tym zrobisz to twoja sprawa
Twój ogród - twoja twierdza!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anulka 14:34, 08 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam, rabaty wyplewione, nasypałam na rabaty duuużo kompostu przekopałam ziemia jest pulchniejsza. Nie będzie maty ani żwiru!!!!!Dziękuje za rady są naprawdę pomocne, ja jestem jeszcze pionkiem jeśli chodzi o ogrodnictwoZasadziłam bukszpany narazie 4 szt został mi do posadzenia ostatni, ale nie wiem czy nie za dużo bukszpanów będzie na tej rabacie? za bukszpanami zaraz przy ogrodzeniu miskanta wysokiego a przed nim chciałam wsadzić 3 sztuki sosny i uzupełnić trawkami hakonechloa i rozchodnik różowy. Jak myślisz dobry pomysł? Czy tego ostatniego wsadzić na końcu rabaty? Już wklejam zdjęcia jak to wygląda z tymi bukszpanami

skarabeusz 09:21, 11 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Bardzo podobają mi się Twoje założenia. Czy już postanowiłaś co do drzew na pniu? Jestem na tym samym etapie rozmyślania co posadzić szczepionego na pniu.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Anulka 10:26, 11 maj 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witaj!! Rozmyślania nadal trwają! Mam do wyboru 2 drzewka, klon kulisty lub wiśnia umbraculifera.
AgaCzek 22:32, 11 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
o jakie zmiany, trzymam kciuki za ciąg dalszy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Anulka 21:06, 06 cze 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam, moi drodzy zasadziłam 3 klony szczepione na pniu( kolor bordowy)na rabacie wzdłuż drogi, ale jakoś mi łyso tam na niej, myślałam aby zasadzić tam bukszpany w formie żywopłocików wokół klonów, co o tym sądzicie w formie 3 kwadratów albo jakiś zawijasów co o ty sadzicie? wiecie co nie sądziłam że planowanie rabat jest takie trudne

Anulka 08:45, 20 cze 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witajcie, a może miedzy klonami posadzić trawy np morning light( trawa klon, trawa klon, trawa klon trawa)?
markos501 21:55, 05 paź 2017

Dołączył: 04 paź 2017
Posty: 1
Witam szukam porady do zaprojektowania rabaty link text myślałam o hortensja no i dodatki kamienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies