Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata w cieniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata w cieniu

Toszka 15:56, 08 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bardzo dobrze kombinujesz. Mączka - te 5 kilo to minimum.

Obornik jesli będzie kompostowany to nie musisz czekać. Jesli weźmiesz prosto spod zwierza, to min. 6 miesięcy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rosa 12:27, 09 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Toszka ma rację. Ziemia z worków wyjdzie drogo i jakość pod znakiem ?
Świetnie rozluźnia przekompostowana kora, nie warto na nią żałować i nie jest taka droga. Ja posłuchałam Toszki i widzę już rezultaty.
Miłego mieszania .
Remi 10:35, 10 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Kora zamówiona, obornik już jedzie. Tylko kompostu brakuje. Czy w takim wypadku warto dodać świeżo skoszonej trawy i lekko ja przekopać z wierzchnią warstwą ziemi, czy to już zbytnie kombinowanie?
makadamia 07:52, 11 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Widzę że się spóźniłam.
Odpisałam na Twoje pytanie u siebie w wątku, a teraz chciałam jeszcze polecić Ci poszukanie mokrego obornika (nie granulowanego) w centrach ogrodniczych.
Mnie się ostatnio udało znaleźć bardzo fajny, przekompostowany krowiak w dużych workach po 8 zł.

O trawie się nie wypowiem, ale jeśli Ci się nie spieszy z tą rabatą, to może rozważyłabyś posianie poplonu? Nie pamiętam już kto, ale ktoś na forum sadził i bardzo chwalił efekty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Remi 10:09, 11 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Obornik zamówiłem już bezpośrednio od hodowcy - 8 zł za worek 20 litrów. Właściciel pisze, iż jest dobrze przekompostowany, przemacerowany, oraz podsuszony. Zobaczymy. Z ogłoszenia wynika, iż hodowla nastawiona jest tylko na "produkcje" obornika, krowy nie są dojone, karmione tylko naturalnie i w ogóle mają high life.
makadamia 10:46, 11 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No, o tym, żeby krowy hodowano tylko dla g...a, to jeszcze nie słyszałam

Daj namiar na te "szczęśliwe krowy" jeśli możesz, ok?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 12:04, 11 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Remi napisał(a)
(...) krowy nie są dojone, karmione tylko naturalnie i w ogóle mają high life.


...bo to krowy do tuczenia, na mięso....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 12:49, 11 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Remi napisał(a)
Obornik zamówiłem już bezpośrednio od hodowcy - 8 zł za worek 20 litrów. Właściciel pisze, iż jest dobrze przekompostowany, przemacerowany, oraz podsuszony. Zobaczymy. Z ogłoszenia wynika, iż hodowla nastawiona jest tylko na "produkcje" obornika, krowy nie są dojone, karmione tylko naturalnie i w ogóle mają high life.


napisz jaki ten obornik przyszedł bo chyba mam w obserwowanych na jednym z portali ten szczęśliwy obornik
Mary 23:05, 11 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ciekawe... Ja też trafiłam ostatnio na to ogłoszenie. Z dostawą bezpłatną na terenie Warszawy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Remi 20:48, 12 maj 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Jak tylko przyjedzie obornik, to pokaże jak wygląda.

A tymczasem dotarły pierwsze rośliny na rabatę zakupione w sklepie internetowym: funkie, żurawki i paprocie.
Sposób spakowania super, rośliny ładne, choć małe.


Zastanawiają mnie jednak małe czarne plamki na końcówkach liści jednej żurawki. Reklamować, czy poczekać? Nie wiem czy widać zbyt dobrze:


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies