Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 10:08, 29 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
gardenarium napisał(a)
Gracilimusy można posadzić ale nie w trawnik, tylko zakomponować w rabacie wysypanej korą.
Ładnie wygląda ta ściana z drzewkami w trawniku, tylko jak sobie radzisz z koszeniem, trzeba nieźle wywijać z kosiarką

Tak, Sebek miała rację, o wyższych rośliach Coś na pniu.


Gracilimusy chciałabym połączyć z hortensją i dereniem na rabacie przed tujami.

A co do koszenia to uwielbiam tą robotę. Traktuję to jako darmową siłownię Kosimy dwa razy w tygodniu. Wkoło drzewek darń jest wycięta.

Skoro na rabacie jest irga dammera, to na pniu też powinna być irga czy coś innego?

Jak szeroko rozrasta się hortensja limelight?
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 20:42, 05 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Tak jak wcześniej pisałam na rabatce przed tujami posadziłam dwie hortensje "Limelight" i dwa derenie. Obok jodły dereń "Elegantissima" i drugi obok perukowca "Ivory halo". Czekam na przesyłkę miskantów "Gracillimus", bo w okolicznych ogrodniczych nie mają.

Nie ma jeszcze kory.



____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 20:44, 05 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
A to moje lilie








____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 20:47, 05 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
I rybki w oczku



____________________
Aga i Ogródek Agam
zbigniew_gazda 21:16, 05 lip 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11153
Aga bardzo ładny masz ogród .Fajne rabaty .A rośliny pozmieniasz stopniowo - metodą prób i błędów .My wszyscy tak mamy. Z kwiatów nie rezygnuj - też lubię kolorowy ogród.
A czy Limelight kupiłaś kwitnące już ? - pytam bo w tym roku też wsadziłem 3 szt i może taż zakwitną ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agam 21:29, 05 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
zbigniew_gazda napisał(a)
Aga bardzo ładny masz ogród .Fajne rabaty .A rośliny pozmieniasz stopniowo - metodą prób i błędów .My wszyscy tak mamy. Z kwiatów nie rezygnuj - też lubię kolorowy ogród.
A czy Limelight kupiłaś kwitnące już ? - pytam bo w tym roku też wsadziłem 3 szt i może taż zakwitną ?


Dziękuję. Tak na prawdę to kocham swoje rabatki , wiem że popełniłam mnóstwo błędów i tak jak napisałeś stopniowo spróbuje to zmieniać.

Każda z hortensji została kupiona w innym ogrodniczym. Ta jedna ma małe rozwinięte kwiatostany, jest bardziej "krzaczasta". Ta druga ma mniej pędów, ale wygląda zdrowiej i jeszcze nie kwitnie .
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 21:38, 05 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
zbigniew_gazda napisał(a)

A czy Limelight kupiłaś kwitnące już ? - pytam bo w tym roku też wsadziłem 3 szt i może taż zakwitną ?


Wyczytałam że one kwitną od połowy sierpnia do października.
____________________
Aga i Ogródek Agam
zbigniew_gazda 21:47, 05 lip 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11153
agam napisał(a)


A czy Limelight kupiłaś kwitnące już ? - pytam bo w tym roku też wsadziłem 3 szt i może taż zakwitną ?


Wyczytałam że one kwitną od połowy sierpnia do października.


Dzięki - to pewnie jest szansa .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
EwaG 06:56, 06 lip 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Eksperymenty są jedną z dróg do dochodzenia do świetnych efektów, inną drogą są rady postronnych. Choć wiadomo,że dobrymi radami piekło wybrukowane, ale może skorzystasz z mojej.
Bardzo mi się podoba łączenie hortensji z dereniami. Jednak czy nie uważasz, że układ zastosowany przez ciebie jest zbyt symetryczny. Są to bujne krzewy, wylewające się z rabat i ta symetria stoi wg mnie w kontrze. Poza tym przy swobodnych rabatach (a taką widzę u Ciebie), lepiej sadzić nieparzystą liczbę krzewów jednej odmiany. Tak podobno jest, że oko ludzkie lepej postrzega trzy krzaczki w kupie niż 2. Radziłabym Ci dosadzić z przodu jeszcze jedną hortensję i jednego derenia, przy jodle lub przy perukowcu.
Pozdrawiam. Masz bardzo zadbany ogród. Ewa
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Pwl 10:10, 06 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Hortensje będą świetnie wyglądały, zachowałaś dobrą odległość. Teraz pozostaje poczekać aż każda z
nich się rozrośnie i zajmie całą dostępną przestrzeń. W przyszłości białe kwiaty będą świetnie wyglądały
na tle ciemnego żywopłotu i zielonego trawnika ważne że nie jest przeładowane
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies