Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

JohnyBravo 13:50, 07 lip 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 1
agam napisał(a)
Ewa_ogrodniczka nawet gdybym chiała dosadzić hortensję to mam utrudnione zadanie bo po prostu nie ma jej w ogrodniczych. Jakaś moda zapanowała na Limelight
Dzisiaj przychodzą miskanty które planuję wsadzić na tą rabatę. Poustawiam doniczki i zobaczę co i jak (oczywiście jak przestanie lać).
Pwl odkąd podczytuję to forum wiem że przeładowanie nie jest ok, dlatego teraz sadzę roślinki "oszczędnie", no i wiem że gdybym coś chciała jednak przesadzić to mój M będzie bardzo przeciwny


Droga Ogrodniczko Agnieszko. Nie lubię poprawiać obcych osób gramatyki ale muszę zwrócić Ci uwagę, że mówimy i piszemy "tę" a nie "tą" rabatę. Pamiętaj o tym, że Twoje błędy językowe powielać będą Twoje słodkie bliźniaki
W koszeniu trawy musisz poprosić męża o pomoc a nie wywijać ta kosiarką na prawo i lewo bo zbyt krótko obcinasz obrzeża wokół rabat.
Ogród piękny. Zazdroszczę i pozdrawiam.
agam 17:57, 07 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
JohnyBravo napisał(a)

Droga Ogrodniczko Agnieszko. Nie lubię poprawiać obcych osób gramatyki ale muszę zwrócić Ci uwagę, że mówimy i piszemy "tę" a nie "tą" rabatę. Pamiętaj o tym, że Twoje błędy językowe powielać będą Twoje słodkie bliźniaki
W koszeniu trawy musisz poprosić męża o pomoc a nie wywijać ta kosiarką na prawo i lewo bo zbyt krótko obcinasz obrzeża wokół rabat.
Ogród piękny. Zazdroszczę i pozdrawiam.


Tak oto wygląda wsparcie najbliższych Jaja sobie robią

____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 07:47, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli Johny to ktoś najbliższy?

agam napisał(a)
Danusiu pisałaś w moim wątku o cięciu derenia na kształt płaskiej kuli. Masz może w swojej kolekcji jakieś zdjęcie poglądowe ? Przycięłabym berberysy i tawuły które mam w swoim ogrodzie


Berberysy i tawuły mają dość cienkie gałązki więc można je teraz nawet radykalniej przyciąć i zazielenią się szybko. Gorzej z dereniem (zwłaszcza starym). Trzeba go najpierw odmłodzić (obniżyć) i ta kula z niego raczej duża wyjdzie. Tniesz na tzw. "jeża".

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 09:40, 08 lip 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
gardenarium napisał(a)
Czyli Johny to ktoś najbliższy?


Danusiu pisałaś w moim wątku o cięciu derenia na kształt płaskiej kuli. Masz może w swojej kolekcji jakieś zdjęcie poglądowe ? Przycięłabym berberysy i tawuły które mam w swoim ogrodzie


Berberysy i tawuły mają dość cienkie gałązki więc można je teraz nawet radykalniej przyciąć i zazielenią się szybko. Gorzej z dereniem (zwłaszcza starym). Trzeba go najpierw odmłodzić (obniżyć) i ta kula z niego raczej duża wyjdzie. Tniesz na tzw. "jeża".



Tak, Johny to mąż Kazał Panią serdecznie pozdrowić. Ogląda "Maję w ogrodzie" razem ze mną i ma fioła na punkcie trawy Co do obrzeży to ma rację. Czasami kosiareczka mi trochę "zjedzie" i obrzeża są bardziej obgolone .

Derenie dopiero posadzone, czyli tnę na jeża, ale dopiero na wiosnę? Za tawuły i berberysy wezmę się dzisiaj.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 09:55, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Derenia na wiosnę, a pozostałe dziś
Jeszcze zdążą odbić.
Mówimy sobie po imieniu na Forum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:38, 22 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agam napisał(a)


A czy Limelight kupiłaś kwitnące już ? - pytam bo w tym roku też wsadziłem 3 szt i może taż zakwitną ?


Wyczytałam że one kwitną od połowy sierpnia do października.

Kwitną średnio od 15 lipca. U mnie zakwitły w tym roku około 18.07
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:41, 22 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agam napisał(a)
.... Co do obrzeży to ma rację. Czasami kosiareczka mi trochę "zjedzie" i obrzeża są bardziej obgolone .


Trzeba albo kosiarkę "wypuścić" dalej, albo uważać. Jak jedzie dalej po korze to tak nie ścina kantów
Tylko, że zbiera korę z rabaty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:43, 22 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciekawa jestem tego smutnego, niebieskawego zakątka przy słupie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:12, 22 lip 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no właśnie ja też jestem ciekawa jak wyjdzie.a derenia na wiosnę potraktuję porządnie sekatorem.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 00:05, 23 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dereń wypuści dużo cienkich gałązek mocno wybarwionych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies