Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 10:23, 24 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Pwl dziękuję bardzo za słowa uznania. Tak na prawdę to wszystkie drzewka i krzewy sadzone były bez jakichkolwiek planów i głębszych przemyśleń.
Jedyna zaplanowana rabata znajduje się pod tylną ścianą domu i została wykonana w tym roku.







____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 10:27, 24 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
A to zbliżenie na zakątek.




____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 02:50, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agam napisał(a)
hanka_andrus pod szpalerem mam perukowca żółtego i bordowego, berberysa bordowego i pęcherznicę zieloną. Co jeszcze mogłabym tam wsadzić?


Nie zawsze nadmiar roślin jest dobrym rozwiązaniem. Można poszerzyć rabatę i dodac wyłacznie hortensje np. Annabelle lub Limelight (nasze ulubione na forum) wtedy zyskasz efekt spektakularny. Dosadzanie na siłe zawsze odradzam.

Witam na Forum po powrocie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 02:52, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agam napisał(a)
Pwl dziękuję bardzo za słowa uznania. Tak na prawdę to wszystkie drzewka i krzewy sadzone były bez jakichkolwiek planów i głębszych przemyśleń.
Jedyna zaplanowana rabata znajduje się pod tylną ścianą domu i została wykonana w tym roku.









Tutaj wg mnie brakuje wyższych punktów przyciągających uwagę.
Cały ogród pięknie dopieszczony, wielkie uznanie dla systematyczności w działaniach ogrodowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 12:32, 26 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
gardenarium napisał(a)


Nie zawsze nadmiar roślin jest dobrym rozwiązaniem. Można poszerzyć rabatę i dodac wyłacznie hortensje np. Annabelle lub Limelight (nasze ulubione na forum) wtedy zyskasz efekt spektakularny. Dosadzanie na siłe zawsze odradzam.

Witam na Forum po powrocie


Dziękuję bardzo Danusiu za poświęcenie uwagi i porady.
Wiem że nadmiar roślin to niezbyt dobry pomysł, ale tak się składa że cały mój ogród jest "kolorowy" i większość roślin tu rosnących to te "śmieciowe" Gdybym robiła go teraz wyglądałby zupełnie inaczej. Teraz muszę bazować na tym co mam.

Kupiłam już 2 szt. hortensji Limelight (więcej nie mieli, muszę dokupić), 3 szt. derenia białego Ivory Halo i 1 szt. derenia białego Elegantissima.

Proszę o pomoc w rozmieszczeniu roślin, nie chcę narobić sobie bałaganu, a mi przychodzi to bardzo łatwo Czy można gdzieniegdzie posadzić miskanta gracillimusa?

Cała rabata wygląda tak



i chciałabym ją połączyć w jakiś sposób z tym czymś Myślę o przedłużeniu tej rabaty do rogu chodnika i całkowitej zmianie nasadzeń, tylko jeszcze nie wiem co tu posadzić.

____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:33, 26 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
gardenarium napisał(a)


Tutaj wg mnie brakuje wyższych punktów przyciągających uwagę.
Cały ogród pięknie dopieszczony, wielkie uznanie dla systematyczności w działaniach ogrodowych.


O jakich wyższych punktach myślisz?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Sebek 13:02, 26 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusi pewnie chodzi o jakieś wyższe i większe rośliny oraz na pewno o rośliny na pniach - typu trzmielina, cis
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 15:48, 26 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wg. mnie 2 szt. limelight zupełnie starczą na tę rabatę.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
agam 10:38, 28 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
alinak napisał(a)
wg. mnie 2 szt. limelight zupełnie starczą na tę rabatę.


Na rabatę przed tujami, czy na tą małą z boku?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 08:47, 29 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gracilimusy można posadzić ale nie w trawnik, tylko zakomponować w rabacie wysypanej korą.
Ładnie wygląda ta ściana z drzewkami w trawniku, tylko jak sobie radzisz z koszeniem, trzeba nieźle wywijać z kosiarką

Tak, Sebek miała rację, o wyższych rośliach Coś na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies