Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Marty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Marty

tyna 09:37, 22 cze 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
to są Rudbeckia hirta i nachyłek okółkowy
____________________
pozdrawiam :)
Martek 13:21, 22 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Marta napisał(a)

nie wim co to za kwiaty

No to sobie ulepszyłaś moja imienniczko tą swoją żwirową rabatkę ... Piknie to zrobiłaś .Znowu jakaś profesjonalna ogrodniczka
Masz moją ,której nie mam hostę kwitnącą na biało ! Nigdy nie potrafią mi powiedzieć sprzedawcy ,która kwitnie właśnie tak
Nazwy drobnych żółtych nie znam ,jakieś pokrewieństwo z kosmosem ))
A te większe to rudbekia ,ale też występuje w odmianach ,a konkretnej nazwy nie znam
Witaj Marta , cieszę się ,że jesteś, kolejny wątek,w którym będzie można po odpoczywać
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 13:24, 22 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
tyna napisał(a)
to są Rudbeckia hirta i nachyłek okółkowy

A widzisz Justi ,wiedza Cię osłabia ))Gratuluję wiadomości A moje nazwiesz ,jedna jest przy czerwonej lilii ,druga jeszcze nie kwitnie ,trzecia przemarzła chyba
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Marta 21:57, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Martek napisał(a)


nie wim co to za kwiaty

No to sobie ulepszyłaś moja imienniczko tą swoją żwirową rabatkę ... Piknie to zrobiłaś .Znowu jakaś profesjonalna ogrodniczka
Masz moją ,której nie mam hostę kwitnącą na biało ! Nigdy nie potrafią mi powiedzieć sprzedawcy ,która kwitnie właśnie tak
Nazwy drobnych żółtych nie znam ,jakieś pokrewieństwo z kosmosem ))
A te większe to rudbekia ,ale też występuje w odmianach ,a konkretnej nazwy nie znam
Witaj Marta , cieszę się ,że jesteś, kolejny wątek,w którym będzie można po odpoczywać


Cieszę się, że się podoba Niestety nie jestem profesjonalną ogrodniczką
Narazie wkleiłam fotki lepszych części ogrodu. Jeszcze mam wiele do zrobienia i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.
Niestety nie wiem jak nazywa się ta hosta
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Marta 22:51, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983

sosnę podsadzilam hostami, a świerk ogołociłam z uschniętych gałęzi..
I tu zaczyna się problem. Chciałam zasadzić tu 1 lub 2 Rh i podsadzić np. żurawkami, ale nie wiem czy będzie tu cokolwiek rosło. Ziemia jest tu zbita i sucha. oczywiście sadzilabym w lepszej ziemi. Nawet kupiłam już torf, Rh też już czeka.

Będę bardzo wdzięczna za radę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Marta 23:42, 22 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
zaczęłam też robić coś takiego

Wzorowałam się na mistrzyni, ale to marna kopia.
3hortensje limelight, miskant zebrinus za kulkami bukszpanowymi. Koło płotu zasadziłam parę sztuk bluszczu (nie widać, są za konwaliami). Z lewej strony jest tuja trochę przycinana (taka urosła z małej gałązki którą włożyłam 8 lat temu do doniczki jako ozdobę na święta. moja pierwsza ukorzeniona przypadkowo roślinka)

...
z lewej str. tuji chciałam posadzić trzmielinę na pniu, ale ma być w ogrodniczym dopiero w sierpniu.

Całość chcę obramować kostką taką jak na zdjęciu z rudbekiami i wysypać żwirkiem.
Co o tym sądzicie? Wszelkie uwagi, rady i krytyka mile widziane
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
monteverde 01:07, 23 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
odsłoń bardziej ten świerk, bo roślinom potrzebne światło, a wtedy będziesz mogła tam coś podsadzić, zależy jaka to będzie rudbekia? czy niska czy wysoka?a znasz taką?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
isia33 10:00, 23 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Bardzo ładne zakątki. A nachyłek cud miód. Moje jeszcze są maleństwa, ale uwielbiam te małe słoneczka
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 03:05, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marta napisał(a)

sosnę podsadzilam hostami, a świerk ogołociłam z uschniętych gałęzi..
I tu zaczyna się problem. Chciałam zasadzić tu 1 lub 2 Rh i podsadzić np. żurawkami, ale nie wiem czy będzie tu cokolwiek rosło. Ziemia jest tu zbita i sucha. oczywiście sadzilabym w lepszej ziemi. Nawet kupiłam już torf, Rh też już czeka.

Będę bardzo wdzięczna za radę.


To trudne stanowisko w tym momencie bo glebę na pewno poprzerastały korzenie drzew.
Jeśli da się to przekopać zruszyć, wykopać spore dołki to może się udać, ale różaneczniki będą pewnie pod okapem drzew cierpiały na brak wody, bo od deszczu tam za wiele jej nie dotrze.

Sam torf nie wystarczy, gdyż RH muszą mieć także materię organiczną w glebie no i kwaśne podłoże.
Poczytaj o RH w artykule http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/176-rozaneczniki-ogrodowa-arystokracja

Ja bym chyba zaryzykowała, ale trzeba przygotować stanowisko inaczej RH padną. Nie zapominaj też o podlewaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta 15:58, 26 cze 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Dziękuję za radę. Świetny artykuł. Teraz przypomniałam sobie, że od prawej strony wieje czasem silny wiatr, więc Rh mogłyby zimą przemarznąć. Może podsadzę świerk hostami? Jakie ewentualnie inne, mało wymagające rośliny mogłabym zasadzić pod tymi drzewami???
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies