Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kamienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kamienny ogród

ElzbietaFranka 11:41, 04 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Pablo ty dobrze przejrzy internet jakie drzewka na jakiej ziemi rosna i potem sadz.
Iglaste to dobrze rosna na lekkiej ziemi nawet w piachu.
A nawozisz je gnojowka najlepiej w lutym lub Rozsyp obornik kolo nich. Nieraz jest tak, ze drzewko potrzebuje ze 3 lata aby zaaklimatyzowac sie w ziemi.

Nawozy nie daja takiego efektu. Jeszcze dolistnie na wiosne je dokarmiaj biosept jest dobry.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:44, 04 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
O ile sje orientuje Świetokrzyskie to śliwka wegierka dobrze rosnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gierczusia 15:02, 04 cze 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Pabloooo no Ty to złota raczka jesteś gratuluję talentu no i cierpliwości klimat wyszedł suuperowy pozdrawiam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kamcia 15:26, 04 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wszytskie go tu tak chwalimy... chlopak ma faktycznie zlote rece.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 23:54, 04 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Pablo oczko wodne to opieka jak nad zwierzakiem. Przede wszystkim rosliny i zawsze wiosenne czyszczenie po zimie. Filtr, napowietrzanie.
Np dzisiaj zamiast odpoczywac to mialam na sobie wodery i czyscilam dopiero po zimie.
Nie mialam czasu. Filtr chodzil od poczatkU maja i mul trzeba bylo wyczyscic odkurzaczem. Troche wody wypompowac i tyle samo dopompowac. Wyczyscic rosliny ze starycH odrostow.

Jeszcze musze wrzUcic, torf kwasny w workach aby byla odpowiednia woda i glony sIe nie rozwijalY. Oj jest tej pracy przy oczku wiecej niz z rabata.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Pablo678 18:34, 05 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 52
Ale Twoje efekty pracy Elu widać Ja już dawno myślałem o oczku i zrobię ale takie małe Projekt już czeka
____________________
pablo kamienny ogród
Pablo678 18:49, 05 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 52
ElzbietaFranka napisał(a)
Pablo ty dobrze przejrzy internet jakie drzewka na jakiej ziemi rosna i potem sadz.
Iglaste to dobrze rosna na lekkiej ziemi nawet w piachu.
A nawozisz je gnojowka najlepiej w lutym lub Rozsyp obornik kolo nich. Nieraz jest tak, ze drzewko potrzebuje ze 3 lata aby zaaklimatyzowac sie w ziemi.

Nawozy nie daja takiego efektu. Jeszcze dolistnie na wiosne je dokarmiaj biosept jest dobry.
Dziękuję za wskazówki Obornika jeszcze nie stosowałem Tego ze nie rosną to wina miejsca i gleby gdyż wtedy w 2011 dużo tych drzew zamówiłem Dwie czereśnie dałem teściowej i z tego samego zamówienia te same odmiany urosły jej na jakieś cztery metry a nic przy nich nie robiła.Wrzucę kiedy zdjęcie jaka duża różnica między jej a moimi.A sadzone w tym samym czasie
____________________
pablo kamienny ogród
Pablo678 18:37, 08 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 52
Wreszcie trochę czasu zająć się altaną
____________________
pablo kamienny ogród
Marga 21:21, 08 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Brawo Pablo! Swojego eMa chyba vyślę do Ciebie na szkolenie
____________________
Ogród dla moich synków
Pablo678 22:05, 08 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 52
Witaj Marga.Przy nakrytym nowym stole wzajemnie byśmy się wyszkolilu
____________________
pablo kamienny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies