Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Landhaus Ettenbühl w pobliżu Freiburga

Pokaż wątki Pokaż posty

Landhaus Ettenbühl w pobliżu Freiburga

Magda70 20:52, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Anda napisał(a)
Miro, to jeszcze parę fotek alejki piwoniowej dla Ciebie. Pomiędzy dużymi kulami bukszpanowymi cudnie pachnący Philadelphus 'Belle Etoile'




Tą alejką piwoniową to i ja bym chętnie pospacerowala

Fajne zdjęcia, fajnie, że się nimi podzielilaś!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:53, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Anda napisał(a)


Na tej tabliczce znajduje się ostrzeżenie przed zawilcami jesiennymi, które, jeśli spodoba im się stanowisko, potrafią się bardzo inwazyjnie rozprzestrzeniać i trudno ich się pozbyć.



Ooooo coś dla mnie, bo mam z nimi właśnie problem Bardzo inwazyjne są!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
nicol21 11:27, 07 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Rewelacyjny ogród, piękne zdjęcia. miejsce na pewno magiczne. Chętnie bym tam zawitała, ale ponad 5h drogi odemnie i z małym dzieckiem nie jest tak łatwo niestety. ale może kiedyś się uda.

Miejscami na zdjęciach ma się wrażenie zapomnianego ogrodu, tymbardziej ze ludzi jakoś w ogóle nie widać na zdjęciach a przeciez to sezon ogrodowy był jak tam byłaś. Pewnie cały dzien można chodzić z zapartym tchem.
Drzewa piękne! nie dziwię się że Ci się podobały.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Anda 11:59, 07 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Magda70, przedtem nie wiedzialam, ze moga byc az tak uciazliwe te zawilce. Alejka fantastyczna, tylko akurat piwonii juz brakowalo

Nicol21, ode mnie tez 5 h albo i wiecej. Juz nie pamietam dokladne, ile jechalysmy. Ty masz jeszcze male dziecko, ale jak podrosnie, to juz bedzie ok. Ja corke zostawilam z mezem a pojechalam z kolezanka. Nocowalysmy w pensjonacie nalezacym do ogrodu. Wstep do ogrodu masz wtedy non stop, nawet w nocy Fotki robilam o 5 rano, dlatego ludzi nie widac. Tylko czesc robilam po poludniu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 20:03, 27 mar 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dziękuję,że mogłam pospacerować po tym pięknym ogrodzie. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy nie możemy nigdzie się ruszyć i to nie wiadomo jak długo.

Czy ten jaśminowiec w zbliżeniu ,to Belle Etoile ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 20:13, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Rench napisał(a)
Dziękuję,że mogłam pospacerować po tym pięknym ogrodzie. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy nie możemy nigdzie się ruszyć i to nie wiadomo jak długo.

Czy ten jaśminowiec w zbliżeniu ,to Belle Etoile ?


Cieszę się, że tu zajrzałaś Tak, to Belle
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 20:28, 27 mar 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Anda napisał(a)


Cieszę się, że tu zajrzałaś Tak, to Belle


Czy on naprawdę pachnie truskawkami ?

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 20:31, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Rench napisał(a)


Czy on naprawdę pachnie truskawkami ?



Nie, to nie truskawki, ale baaardzo przyjemny zapach. Obiecałam sobie, że jeśli jakiegoś kupię, to tylko tą odmianę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
beata1974 12:37, 26 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Cudne miejsce - nie mogę się napatrzyć na tą ilość pomysłów Wszystko chciałabym przenieść do mojego ogrodu, ale na co się zdecydować?
Piękne zdjęcia!!!
____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
Martka 16:13, 28 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mogę sobie dobrze wyobrazić bieganie po tym pięknym ogrodzie z aparatem o piątej rano Cudna relacja, dziękuję, że mogłam ją podziwiać Ogromne, rozłożyste drzewa i strzyżone żywopłoty, bylinowe i różane kompozycje, każdy znajdzie coś dla siebie i westchnie nie raz. Jest więc nowe marzenie i cel na liście Kto by pomyślał O inwazyjności anemonów nie wiedziałam, swój pierwszy sezon u mnie rozpoczęły tak niewinnie, kto by je posądzał o takie zapędy?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies