Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon o czerwonych liściach

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon o czerwonych liściach

szksat 21:43, 25 sie 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Chyba znalazłam Klon palmowy Garnet - może uda mi się znaleźć na pniu i będzie super
horcia 11:37, 13 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
WitamCo sądzicie o nasadzeniach na tej skarpie? ( szmata jest tylko na czas przed nasadzeniami, wygląda okropnie i dlatego chcę już to zagospodarowac)






Drzewa to klon crimson sentry szczepiony na 220cm ( tylko takie drzewa mogę dostać, szukałam wiśni umbry ale z marnym skutkiem)
Tłem jest irga a obok pni drzew białe róże okrywowe.
Czy klony poradzą sobie na skarpie? Będę je podlewać i pielęgnować ale nie znam tych drzew i ich zdolności adaptacyjnych, może ktoś się wypowie kto ma jakieś doświadczenie z tymi roślinami


Takie jest nachylenie tej skarpy







____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 11:47, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedziałam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=633#post_1

Klony to znane drzewa, ale ta odmiana ma wyjątkowy kolor liści. Nie trzeba pytać czy sobie poradzi, tylko czy odpowiednio wykopiesz dołek, zaprawisz kompostem, aby miał na start. Potem poradzi, jak się mocno zakorzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
enzol 17:30, 09 wrz 2017

Dołączył: 09 wrz 2017
Posty: 2
Jak to jest z tym Crimson Sentry-interesuje mnie normalna jego postać,ta kolumnowa.Da radę ją okiełznać?Chodzi mi o tą jego wysokość.Czy ucięcie przewodnika spowoduje wolniejszy wzrost?
Gardenarium 15:17, 12 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, wypuści kolejne silne pędy do góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elunia 07:31, 19 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Posadziłam klona Crimson King szczepionego na pniu na wys. ok. 1,8 m. Mam pytanie : do jakiej docelowej wysokości dorośnie ten klon oraz w jakim okresie można ciąć to drzewo?
____________________
EluniaDziałka pod lasem
Ewilena 19:05, 22 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Gardenarium napisał(a)
Wydaje mi się, że to nie jest kulisty klon tylko odmiana "Royal Red" lub "Faassen's Black".
Te klony mają szerokostożkowe korony. Natomiast kulisty pokrój ma odmiana "Globosum" ale ona jest o zielonych liściach.

A czy odmiana klona szczepionego na pniu crimson King jest kulista? Trzeba to przycinać czy sam jest kulista? Do jakich rozmiarów dorasta?
____________________
Ewelina
Gardenarium 19:35, 14 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest kulista.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dressy 11:37, 10 mar 2019

Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 1
Bardzo proszę o pomoc.

Poszukuję czerwonolistnego, niewielkiego drzewa (max. 5 m), chętnie o kulistej koronie. Śliwa wiśniowa odpada, ponieważ mam ich już kilka - tym razem zamarzył mi się klon. Z opisów wynika, że moje oczekiwania spełniłby klon 'Purple Globe'. Niestety, na stronach szkółek oferujących tę odmianę, pod opisem 'Purple Globe" zamieszone są zdjęcia odmiany 'Royal Red' (która dorasta do 20 m).

Byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się zdjęciem prawdziwego 'Purple Globe' i wskazanie, w której szkółce mogę kupić te odmianę. Obawiam się, że jeśli ktoś zamieszcza pod opisem zdjęcia zupełnie innego drzewa, to równie dobrze może mi wysłać zupełnie inną sadzonkę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies