Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 11:01, 13 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AlinaPietrzak napisał(a)
Witam, mam pytanie: posadziłam w ubiegłym roku pomiędzy hostami pierwiosnki gruzińskie, żeby kwitły, kiedy host nie widać. Prawdę mówiąc teraz pierwiosnek nie rusza.Czy ma sens posadzenie w miejsce pierwiosnków ciemierników niger? Jeżeli się to wszystko zagęsci, czy ciemiernik nie będzie chorował? Druga możliwa lokalizacja ciemierników to pomiędzy różami. Oba miejsca są eksponowane. Nasadzenia nie są w rzędzie, tylko jako plama kolorystyczna. Dziękuję za podpowiedzi.


Ciemiernik mi nie pasuje do róż.

Towarzystwo dla ciemierników

Ciemierniki mogą być używane na wiele sposobów. Mają wielką wartość jako byliny okrywowe w ogrodzie. Ich pięknem delektujemy się w takim czasie, kiedy nie kwitną inne kwiaty. Ładnie wyglądają w ogrodach typu leśnego, w towarzystwie psizębów, pierwiosnków, miodunek, tiarelli i żurawek, a także paproci. Zestawiamy je także z hostami, wiosennymi bylinami cebulowymi i turzycami o kolorowych listkach.

Kwiaty ciemiernika mają też zastosowanie jako kwiat cięty. Są bardzo trwałe. Najbardziej popularne do bukietów są białe Helleborus niger. Coraz częściej widuję je także w kompozycjach w donicach.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/279-ciemierniki-gwiazdy-przedwiosnia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horcia 11:34, 13 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
WitamCo sądzicie o nasadzeniach na tej skarpie? ( szmata jest tylko na czas przed nasadzeniami, wygląda okropnie i dlatego chcę już to zagospodarowac)






Drzewa to klon crimson sentry szczepiony na 220cm ( tylko takie drzewa mogę dostać, szukałam wiśni umbry ale z marnym skutkiem)
Tłem jest irga a obok pni drzew białe róże okrywowe.
Czy klony poradzą sobie na skarpie? Będę je podlewać i pielęgnować ale nie znam tych drzew i ich zdolności adaptacyjnych, może ktoś się wypowie kto ma jakieś doświadczenie z tymi roślinami


Takie jest nachylenie tej skarpy







____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 11:35, 13 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba dołek inaczej ukształtować niż na płaskim, żeby woda nie spływała. Duże drzewa nawet lepiej niż Umbraculifera.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horcia 11:52, 13 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dziękuję Danusiu życzę miłego dnia
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Mirella 11:53, 13 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Dzień dobry,na tej rabacie planuję zmiany, czy może mi ktoś poradzić jakie drzewka szczepione na wysokości 1,80 pasowały by na tę północną rabatę?
coś co w przyszłości tworzyłoby zielony parawan ,uwzględniając małe gabaryty tego miejsca,
może wiśnie pięknie kwitnące ? ,ambrowce?,i czy trawy pasują na północne stanowisko,jeśli tak to może ktoś mi podpowie i zainspiruje bo sama nie jestem w stanie sobie z tym poradzić.



-długość ogrodzenia z drewnianym płotem 13,5
-szerokość rabaty od ogrodzenia do do trawnika 2,00
-szerokość rabaty z trawnikiem do początku tarasu 4,50


____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
danusia_84 17:03, 13 mar 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Wymyśliłam coś takiego z podpowiedziami , ciemny kolor to bukszpan a jasny kosodrzewina pumilio a w śród nich trawki Tylko co z tą studnia , czym ją zasłonić?
____________________
Danusia
ewfcia 17:28, 13 mar 2017

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam, mam posadzone w rzędzie hortensje limelight (6szt). Szukam czegoś do posadzenia przed nimi, miejsce przed nimi ma około 1,5 metra i jest to miejsce słoneczne. Z góry dziekuje za wszelkie pomysły
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
18:33, 13 mar 2017
ewfcia napisał(a)
Witam, mam posadzone w rzędzie hortensje limelight (6szt). Szukam czegoś do posadzenia przed nimi, miejsce przed nimi ma około 1,5 metra i jest to miejsce słoneczne. Z góry dziekuje za wszelkie pomysły

Proponuje rozchodniki i żurawki, albo zimozielone carexy, fajnie wyglądają też rozplenice.
Karolinek 19:27, 13 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
rozplenice i jeżówki polecam przed te hortki
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
magda19831 18:26, 14 mar 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Która szałwia najlepiej zagra ze stipą? Zależałoby mi na dość ciemnym fiolecie coś jak kolor caradonny.

W wątki o idealnych zestawianiach zadałam pytanie o odętkę i bukszpan i dopiero dziś zauważyłam że pytanie zadałam nie w tym wątku co trzeba, także żeby niepotrzebnie zaśmiecać proszę usunąć moje wpisy z wątku o zestawieniach roślin.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies