Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam z pomorskiego :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam z pomorskiego :)

BasiaM 10:41, 19 lip 2017

Dołączył: 19 lip 2017
Posty: 7
Witam serdecznie. Może i mnie przyjmiecie do swojego grona i nie szczędząc rad pomożecie stworzyć przyjemny ogród. Od maja jestem posiadaczką ogromnego terenu. Działeczka jest na wsi niedaleko Trójmiasta. Obrzeże działki obsadzone jest wysokimi zadbanymi świerkami. Patrząc od strony wejścia - prawa strona jest tak zwana użytkowa i mam tam kilkanaście drzew owocowych i na szybko stworzony w tym roku warzywnik. Z tej strony wyznaczone też jest miejsce na ognisko i tu ma powstać grill z wędzarnią. Lewa strona to część rekreacyjna i tą muszą ładnie zagospodarować. Początkowo myślałam o dużej okrągłej rabacie i półkola wyznaczające miejsce na ławeczkę, huśtawkę ale ta koncepcja wydaje mi się trudniejsza do nasadzeń żeby rabata nie wyglądała jak klomb w parku. Teraz skłaniam się ku koncepcji żeby jakieś pół metra od świerków ( miejsce pozostawione na zabiegi pielęgnacyjne) stworzyć proste rabaty. Na pewno powinny się tu znaleźć szybko rosnące trawy, hortensje, funkie, lawenda, przy ławeczce kalina wielkokwiatowa, róże. Do wejścia myślę że będzie prowadzić rabata z drzewkami formowanymi ale nie wiem jeszcze co wypełni dolne partie. Mam do wykorzystania kamienie różnej wielkości, łącznie z dużymi. Postaram się załączyć zdjęcia łącznie ze schematem.



____________________
Basia Kiedyś będzie ładnie
TeresaK 12:23, 19 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Witaj Basiu na Ogrodowisku. Ale masz teren. Czeka Cię mnóstwo pracy, ale też mnóstwo satysfakcji z tego co stworzysz. To wspaniałe miejsce na rozpoczęcie przygody ze swoim ogrodem. Trzymam kciuki, będę podglądać, podtrzymywać na duchu i dzielić się również swoimi rozterkami. Pozdrawiam
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Teska 19:26, 23 lip 2017

Dołączył: 23 lip 2017
Posty: 18
Witaj Basiu,

masz duże pole do popisu, ładnie przy tarasie.
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies