Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wiechlina roczna w trawniku - sposoby walki?

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiechlina roczna w trawniku - sposoby walki?

Bienio 13:17, 24 lip 2017

Dołączył: 24 lip 2017
Posty: 3


Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum. Jako, że przeszukałem je już całe i przeczytałem wszystkie możliwe wątki i posty pod kątem wiechliny rocznej, zdecydowałem się założyć nowy wątek, który może coś wniesie do tematu. Spędziłem już nieokreśloną ilość czasu pytając google o walkę z nią, ale w dalszym ciągu nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, czy komukolwiek udało się z zadowalającym skutkiem wygrać walkę z tym chwastem.

W połowie czerwca tego roku założyłem samodzielnie około 350m2 trawnika z rolki. Już po około dwóch tygodniach zaczęła w nim zakwitać wiechlina roczna. Koszę systematycznie 2 razy w tygodniu. W wolnych chwilach staram się usuwać kępki, ale ona dalej rozrasta się w trawniku i mam wielkie obawy, że niedługo całkiem będzie w nim dominować. Faktem jest, że wokół działki są dzikie pola, a może się ona wsiewać z wiatrem, ale szukam jakichkolwiek możliwości, żeby sytuację polepszyć, albo jakoś to zastopować, bo nie chciałbym stracić kilka tyś zł. niszcząc cały trawnik.

Czy stosował ktoś jakiś oprysk (Stomp, Leopard), który faktycznie pomógł, a nie zabił trawnika?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki!
misiek80 13:33, 24 lip 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Witaj. Mam ten sam problem co Ty. U mnie zaczęła się pojawiać po roku od posiania trawnika. Przeczytałem cały internet, pytałem mądrzejszych ode mnie i jedynym sposobem na rosnącym już trawniku jest jego częste koszenie i pogodzenie się z tym trawskiem - niestety nie ma na to rady
Bienio 13:45, 24 lip 2017

Dołączył: 24 lip 2017
Posty: 3
misiek80 napisał(a)
Witaj. Mam ten sam problem co Ty. U mnie zaczęła się pojawiać po roku od posiania trawnika. Przeczytałem cały internet, pytałem mądrzejszych ode mnie i jedynym sposobem na rosnącym już trawniku jest jego częste koszenie i pogodzenie się z tym trawskiem - niestety nie ma na to rady


Nie pocieszyłes mnie, ale poczekajmy, może ktoś coś mądrego nam podpowie.
TeresaK 14:18, 24 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Nasiona wiechliny są jednym ze składników niektórych mieszanek traw do obsiewania trawników; może dlatego znalazła się w twoim trawniku. Bardzo często wysiewana jest na stadionach i lotniskach









____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Bienio 14:28, 24 lip 2017

Dołączył: 24 lip 2017
Posty: 3
TeresaK napisał(a)
Nasiona wiechliny są jednym ze składników niektórych mieszanek traw do obsiewania trawników; może dlatego znalazła się w twoim trawniku. Bardzo często wysiewana jest na stadionach i lotniskach


Tak, ale wiechliny łąkowej. Nie rocznej.
Gardenarium 16:53, 24 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiechlina roczna to tani "dopychacz" tanich mieszanek, ma jasnozielone pędy z nasionami, ciagle tworzy nasiona.

Natomiast wiechlina łąkowa jest bardzo cennym składnikiem mieszanek trawnikowych.

Jedynym sposobem, jest wymiana trawnika. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Nie znam działania tych preparatów. Jak chcesz to próbuj, nie masz nic do stracenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dywanik 22:09, 24 lip 2017

Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 2
Ten co znajdzie środek będzie bogatym człowiekiem.
T0mmi 09:49, 27 lip 2017

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 9
Witam.

U mnie w tym roku też pojawiło się trochę wiechliny rocznej, prawdopodobnie z pobliskich łąk. Szukałem trochę i wyczytałem, że Stomp ją niszczy. Zaryzykowałem i opryskałem kilka m2 na próbę i mogę potwierdzić że środek działa. U mnie po ok 1.5 mies widać że wiechlina zniknęła a w najgorszym przypadku jest jej zdecydowanie mniej. Tylko trzeba uważać jaką mamy mieszankę traw. Na pewno nie szkodzi życicy trwałej i kostrzewie czerwonej i jeszcze jednej której nie nazwy nie pamiętam.

mrobert77 11:11, 27 lip 2017

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Stężenie tak jak na ulotce (jakie)?
T0mmi 15:07, 27 lip 2017

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 9
Tak, stosowałem stężenie takie jak na ulotce.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies