Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w małym bloku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w małym bloku

Lukasz999 00:34, 10 sie 2017

Dołączył: 10 sie 2017
Posty: 6
Witam

Jestem nowy i proszę o pomoc jak zaplanować prace i co zrobić żeby było tak jak trzeba.
Jestem na etapie działań w ogródku ( od 3 lat jak się wprowadziliśmy była tylko trawa i to słaba rosły mchy i wątrobowce)ok 50 m/kw
Poprawiłem chodniki i przekopałem wszystko mieszając z piachem i ziemią do trawnika bo ziemia była zbita - pod spodem jest garaż więc tej ziemi nie ma tam za dużo i jest wilgotno.
Zacząłem wytyczać linię trawnika ale mam pytanie o projekt bo żonie się podobają półokrągłe wygibasy a ja jak facet lubię prosto
Załączam kilka moich pomysłów i może wypowiedziałby się ktoś - mogę jeszcze zmienić
Pytań pewnie będę miał jeszcze wiele
Załączam zdjęcia ogródka i pomysłów.

Z góry dziękuję

Gardenarium 08:07, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dwa pierwsze projekty - same nudy

Trzeci w miarę, ale wklej trochę po prawej w 1/3 tarasu jakieś rośliny, niech wchodzą nieco, otulają taras.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:17, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dwie propozycje linii



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:18, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może lepiej drzewko w trawniku po prawej jednak?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 21:17, 10 sie 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Łukasz,

Kasia ma podobny ogródek na garażu.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6818-poczatkujacego-ogrodnika-kawalek-trawnika-ogrodek-kasi
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 21:28, 10 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja nie o linii rabat, a o glebie.
Jesli gleba zbita i na dokładkę cienka warstwa to proponuję jeszcze raz przekopać z mączką bazaltową i przekompostowanym obornikiem (nie granulat), a pod rośliny dodatkowo z przekompostowaną korą. Przed kładzeniem trawnika dobrze by było ziemię przemieszać z dolomitem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mary 21:48, 10 sie 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jak ma być i prosto i półokrągło to może elipsa...


Ogród z gwizdkiem jakoś mi się skojarzył
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6781-ogrodek-frontowy?page=75
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Lukasz999 23:43, 10 sie 2017

Dołączył: 10 sie 2017
Posty: 6
Wow

Nie spodziewałem się takiego odzewu!
Dzięki

Zostaje projekt nr 1, dziękuję Pani Danusi za podpowiedź z prowadzeniem linii ale zostanie pierwotna wersja z uwagi na to że mamy dwójkę dzieci i na tym tarasie są ich wyjścia i pewnie będzie stał jakiś domek do zabawy może i piaskownica - zmiany zrobię jak będą starsze Dzieciom spodobał się pomysł z drzewami i tak zrobię chyba będą 2 ale to później najpierw chcę położyć trawę i tu mam pytania.
Ziemia jest moim zdaniem w porządku ( jest mnóstwo dżdżownic) trawa jak posiałem za pierwszym razem była piękna ale raz urwał mi się wąż i zrobiłem wannę z ogródka i podejrzewam że to go dobiło wrzuciła się wilgoć mech i te wątrobowce, od tamtej pory nic nie podlewałem ( to było ponad rok temu).
Ziemi jest na 2-3 sztychy szpadla poniżej folia i ocieplenie - rośliny będą z małym układem korzeniowym.
Aktualnie cała ziemia skopana wymieszana z piachem i torfem odkwaszonym ale jest chyba zasadowa test pokazuje PH 7-8 i tu pytanie co teraz robić mam już wszystko wyrównane obrzeże zrobione i nie wiem czy zakwaszać pod trawę z rolki czy później coś sypać?
I czy kłaść z foli czy z gruntu - 2 dzieci i gra w piłkę, trawa też musi znosić cień bo słońce jest po południu a z lewej strony gdzie te zawijasy jest cały czas cień i dodatkowo za płotem wysokie duże drzewa ( i dużo liści do zbierania)
Jak zrobię trawę to dopiero zacznę myśleć o roślinach.
A po co ten dolomit pod trawę bo tak jeszcze nie rozumiem?

Pozdrawiam
yolka 21:05, 11 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Szkoda tak małego ogrodu na sadzenie tuj i cisów, Tę betonową ścianę zasłoniłabym fajną pergolą w szarym kolorze i wybierz tylko 1 efektowne drzewo, dwie - trzy kule i trochę traw

Może w tym ogrodzie Ci się spodoba

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4924-moja-walka-z-wiatrakami-czyli-kamieniolom-troche-z-przypadku?page=783
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Lukasz999 20:41, 24 sie 2017

Dołączył: 10 sie 2017
Posty: 6
Yolka dziękuje taki mam plan ale najpierw trawa bo dzieci mnie w domu zamęczą

Napisałem w dziale trawnik z rolki ale może tu ktoś odpowie
Mianowicie mam już wszystko przygotowane pod trawę z rolki ale z tego co czytam to nie taka prosta sprawa ( nawożenie, chwasty, podlewanie i koszenie)
Poprosiłbym o instrukcję jak zacząć - poniżej zdjęcie.
Chciałem już kłaść trawę ale:
- z foli czy z gruntu
- ph jest 7-8
- jak widać wychodzi mniszek ( dla mnie mlecz którego u sąsiadki jest full)
- ziemia w miarę wilgotna i wilgoć długo się trzyma( ogród nad garażem podziemnym)
Czy mogę położyć trawę na to co jest czy sypać jakiś specyfik na zakwaszenie bo nie ukrywam że chciałem trawę położyć w sobotę
Mam staranne - Target czy jak spryskam to mogę od razu położyć trawę?
Czy położyć trawnik i później jakiś nawóz na zakwaszenie i oprysk od chwastów?

Dziękuję

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies