Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:24, 07 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Witajcie

Jak zapowiedziałam w powitaniach zakładam swój wątek "ogrodniczy" - narazie brzmi dumnie, ale jeszcze szmat czasu i pracy przede mną

Mam na imię Kasia i dopiero rozpoczynam zabawę w ogrodnika. Nigdy nie pałałam entuzjazmem do babrania się w ziemi, mimo że (a może właśnie dlatego) moja mama ma całkiem spory ogródek pod Warszawą, który sobie sukcesywnie zagospodarowuje. Nie ciągnęło mnie do tego w ogóle, aż kupiliśmy z mężem mieszkanie na parterze, do którego przynależał ogródek i "żal było" nie zdecydować się właśnie na to mieszkanie.

A zawsze zarzekałam się, ze na parterze nie zamieszkam... wygrał Ogródek

I dlatego się tu znalazłam

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Flower1 20:26, 07 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witaj Kasiu w kręgu pozytywnie zakręconych
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
hanka_andrus 20:37, 07 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mieszkanie z widokiem na ogródek! To ma swoje dobre strony! Nie jest duży ogródek, można zagospodarować po pracy i mieć spojrzenie zza firanki na to co za oknem! Powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 20:52, 07 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym miała zamieszkać w bloku to wybrałabym właśnie takie. Nawet maleńki ogródek może dać namiastkę prawdziwego ogrodu. Zawsze mówiłam - ogród możesz mieć nawet w donicy Mieszkałam w 3 mieszkaniach. Pierwsze było na tzw. wysokim parterze, za oknem były ogródki, ale żaden nie należał do mnie. Następne mieszkanie miało balkon metr na dwa metry, miałam tam nawet drzewo i mnóstwo doniczek. Trzecie mieszkanie znowu było na parterze - ale bez ogródka. Cierpiałam więc teraz cieszę się razem z Tobą że masz ten swój "kawałeczek" pola do upraw\y i odpoczynku. Pozdrawiam..teraz mam ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia_CS 20:53, 07 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
OO miło mi Was powitać u siebie

Zacznę od tego, że mój kawałek trawnika jest w mieście, wśród blokowiska. Ale... dość nietypowo jak na nasze miasto, bo ma 230 m2 Dlatego nie mogliśmy nie kupić właśnie tego mieszkania...

Pod ok 90% powierzchni znajduje się garaż podziemny, więc gleby nie mam za wiele - max 30cm. Ale chyba nie powinno to być przeszkodą nie do pokonania.

Ogródek otrzymaliśmy w wersji - trawnik + 4 drzewa posadzone w prostokącie, gdzie nie ma garażu. Linia przerywana to ogrodzenie systemowe, od ulicy mamy ogrodzenie drewniane. Jest jeszcze posadowiona czerpnia. Taki ogólny zarys powierzchni, niedokładnie oddałam zapewne propocje, ale się poprawię



Z drzew mamy już odgórnie posadzone 3 chyba klony, był też grab, ale coś mu się stało i mamy tylko pień, po którym próbujemy piąć bluszcz.

W zeszłym roku na dwóch krótszych bokach posadziliśmy tuje Smaragd, 2 rododendrony, azalię, hortensję "zwykla" i jedna bukietowa, różę wielkokwiatowa, budleję (która chyba zmarzła, bo wciąż nie odbija), kilka małych bukszpanów... no taka zbieranina, jak to u początkującego

W tym roku już też zdążyłam się zachłysnąć i odwiedziłam centrum ogródnicze, a wróciłam ze zbieraniną niby przemyślanych roślinek, ale nie do końca przemyślałam ilość sadzonek i poprawność nasadzenia.

Chyba najlepiej jak następne posty już będą ze zdjęciami, bo bez tego na niewiele się moje opisy zdadzą Ale pora już niezdjęciowa, a moje zdjęcia do tej pory zrobione kiszą się w utopionym tydzien temu telefonie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 21:20, 07 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
ja szukałam kiedys mieszkania z ogródkiem a skonczylo sie na domu z ogródkiem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 21:40, 07 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Domek z ogrodem.. Moze kiedys ? Poki co nie wyobrażam sobie przeprowadzki z miasta, ale nigdy nie mów nigdy!

Danusiu, ogladam Twój ogród z zapartym tchem-niedoscigniony wzór! Nie wiem kiedy nadrobię czytanie wszystkiego, bo przy małym dziecku, które poznalo kilka dni temu tajniki chodzenia wszystko stało się trudniejsze
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:40, 07 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zanim uda mi sie wkleic zdjecia, to jeszcze napiszę jaką mam wizję, przynajmniej po części -

Ogród kwitnący - głównie chciałam biel, ale zdążyłam już się złamać i kupiłam również rosliny o kwiatach w odcieniach różu, fioletu...

Niestety mam już kupioną przez męża i zasadzoną w zeszłym roku różę czerwoną, która mocno zaburzyła wizję kolorystyczną i muszę jakoś wszystko zgrabnie pogodzić

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:00, 07 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kochany Mąż rozkręcił telefon, wyczyścił i działa! Więc i zdjęcia wstawiam narazie jeszcze przed wsadzeniem tegorocznych zakupów, ale przynajmniej ogląd terenu będzie
Prawa strona patrzac od wyjścia do ogródka

To widać z wnętrza mieszkania

Lewa strona

Kawałek wchodzący za budynek

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:29, 08 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wykąpałam synka i przez ostatnie 2h sadziłam róże,które kupiłam w połowie kwietnia - czekały na swoją kolej ostatnia już przy latarce niestety w ciągu dnia nie zawsze mogę przy tym moim nicponiu. Jutro wreszcie zrobię aktualne zdjęcia po zmianach z ostatnich 3 tygodni. Już wiem, że w następnym sezonie (albo w tym jeśli można) będę przesadzać część roślin, bo pierwotne założenia niekoniecznie są trafne, gdy pergole znalazły swoje miejsce w ogródku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies