Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój pierwszy ogród - Paulina

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pierwszy ogród - Paulina

sylwia_slomc... 15:43, 19 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Jeśli nie chcesz dużo czasu poświęcać na ogród to ja żurawki odradzam, piękne są, ale tylko góra dwa sezony, potem trzeba odmładzać i sadzić od nowa. Chyba, że wygospodarujesz tyle czasu żeby co dwa lata poświęcić go na sadzenie żurawek. Do Cienia i półcienia dobre będą hosty( tez paleta liści i kwiatów ogromna. Lub żurawki zastąp tiarellą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lipss 15:49, 19 lut 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeśli nie chcesz dużo czasu poświęcać na ogród to ja żurawki odradzam, piękne są, ale tylko góra dwa sezony, potem trzeba odmładzać i sadzić od nowa. Chyba, że wygospodarujesz tyle czasu żeby co dwa lata poświęcić go na sadzenie żurawek. Do Cienia i półcienia dobre będą hosty( tez paleta liści i kwiatów ogromna. Lub żurawki zastąp tiarellą


O bardzo cenna informacja - dziękuję czasu mam racze mało więc każda taka sugestia jest dla mnie cenna
____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
lipss 18:43, 19 lut 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
Poczytałam trochę o tych roślinach nad którymi się zastanawiałam i juz wiem że to chyba zły wybór. Potrzebuje czegoś typowo do cienia. Co byście polecili na rabate w cieniu ? Przez około 70-80 % dnia jest tam cień.

Czy śliwa wiśniowa sobie tam poradzi ? Moze zamiast tawuły szarej dac hortensje bukietową ? i np berberysy lub hosty lub trawę hakone.
____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
Grodzia 18:47, 19 lut 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Witam z Małopolski masz sporo miejsca do zagospodarowania będe zaglądac i podglądać Pozdrawiam
____________________
Ogród Grodzi
lipss 13:16, 01 maj 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
Witam się ponownie o długie przerwie, nie pisałam ale cieżko pracowałam (z dwójka dzieci u boku ) i juz częśc ogrodu prawie skończona. Postaram się kiedyś wrzucić zdjęcia a dziś mam pytanie - moze ktoś zajrzy i odpowie

Wsadziłam obwódki z bukszpanu. Kiedy je przycinać ?
Kupiłam dośc spore sadzonki miskanta gracillimusa. Podzieliłąm go łopata na pół. Myślicie ze się przyjmie ?

Pozdrawiam wszystkich
____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
Toszka 17:25, 01 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czy ciąć teraz sadzonki buksa to zalezy od fazy przyrostów. Pokaż, a coś będzie można powiedzieć.

Miskant się przyjmie, jesli dasz dobroci+korę w dołek i będziesz pilnować podlewania.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies