Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirowa rabata z azaliami w cieniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirowa rabata z azaliami w cieniu

starek 18:09, 03 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 2
Witam na forum. Mam nadzieję, że możecie mi pomóc. Mam niewielką rabatę (około 5-7 m2), która znajduje się przy domu z północnej strony, generalnie w cieniu. Rośnie tutaj hortensja i różanecznik. Obie rośliny mają się dobrze i ładnie kwitną. Rośnie też pięciornik, który generalnie nie kwitnie. Oprócz tego niestety same chwasty, mech. Nie wygląda to reprezentacyjnie i ładnie. Pomyślałem, żeby dosadzić jeszcze azalię lub rododendron a całą rabatę wyłożyć kamieniami/żwirem. Ewentualnie dołożyć jeszcze mniejsze rośliny, które poradzą sobie w cieniu. Co sądzicie o takim pomyśle? Jak to wykonać? Czy powinienem zdjąć warstwę wierzchnią ziemi, wyłożyć wszystko agrowłókniną (także wokół już nasadzonych roślin) i na to wysypać otoczaki?
Gardenarium 07:13, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki pomysł jest niedobry, różaneczniki i kamienie to zabójstwo dla nich.

Przekop rabatę - dodaj próchnicy, kompostu, spróchniałych liści, torfu, czegokolwiek, żeby stworzyć lepsze warunki i zastosuj rośliny do cienia.

Pogrupuj je, stwórz różne wysokości.


https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/468-urocze-ogrody-w-cieniu

Ale przede wszystkim, jeśli szukasz pomocy, to zadaj sobie troszkę trudu i zrób chociaż jakiś rysunek poglądowy,bo z takimi informacjami nie da się za bardzo doradzić, poza tym co napisałaś powyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
starek 09:47, 04 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 2
Dziękuję, doczytam i dokształcę się troszkę. Szkoda, miałem nadzieję, że kamienie rozjaśnią troszkę ten kawałek ogrodu i wprowadzą porządek. W zeszłym roku wysypałem wszystko korą, ale nie udało się zachować tam porządku i estetyki. Postaram się o jakiś rysunek z ujęciem tego co już mam na rabacie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies